[X3 TC mod]XTC 2.0 wydany + patch 2.2 / Xperymentalna wersja XTC dla AP

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 21. Jun 13, 00:37

Akcja sie udala. Eskortowalem dawce z napedem jednoczesnie bronia go od wscieklych atakow pojawiajacych sie tu i owdzie piratow. W bazie pirackiej nastpil "przeszczep" i moja cenna zdobycz mogla juz udac sie do doku w pobliskim sektorze. Ja zas pokonujkac te sama droga eskortowalem dawce do bramy by mogl udac sie do stoczni i zostac sprzedany. Za sprzedane kredyty rozpoczalem naprawy i gromadzenie sprzetu do superfrachtowca.
Kilkanascie godzin gry, ostra haroowa jako paranidianin mam juz na tyle repy ze moge kupic wszystko, ale tylko do m6 i wzwyz co pozostaje poza zasiegiem repy i kredytek. Nie ma co, ale reputacja rosnie tu bardzo powoli, na dodatek mam wlaczona opcje ktora powoduje spadki repy po dluzszym czasie 'nieaktywnosci' u danej rasy.

bufi wrote:Bylo Kestrela od Teladich brac,a nie jakies zlomy od Paranoidow ;)

Chyba taniej bedzie jak go sobie wymienisz teraz, zamiast bawic sie w jakies TSy. IMHO of korse ;)

P.
Drogi bufi, takie "numery" z napedem skokowym przejda tylko w vanilli. W XTC naped mozna pakowac od emtrojek wzwyz. Byc moze jest jakies M4, do ktorego da sie zainstalowac naped, aczkolwiek ja na takie M4 jeszcze nie trafilem (obstawiam terranskie). Niemniej, nie ma takiego m5 do ktorego wchodzilby naped.

Swoja droga moja reputacja u teladi jest na -1 i znajac tutejsze realia musialbym harowac zdrowe kilka godzin by byc dopuszczonym do zakupu rzeczonego przez ciebie m5.

Ponadto na BBS przeczytalem, iz w jednym z sektorow Alrdrynian? Aldran? znajduje sie tajemniczy i opuszczony statek, pozostalosc po starciu. Coz, udalem sie tam i odnalazlem korwete Khaak typu II. Dosc uszkodzona, ale nie mam jak jej podjac. Salvage Claim Soft. jest do kupienia u Teladi, aczkolwiek klania sie problem reputacji. Zanim nabije repy na SCS, wrak z pewnoscia ulegnie rozpadowi. Szkoda, pewnien wart jest pare baniek.

Nie mniej jednak po dluzszej przerwie gra sie bardzo przyjemnie. Zdecydowanie nowy swiat i wyzwania wnosza duzy powiew swiezosci i sa niezla odskocznia od znanego i oklepanego na pamiec uniwersum z podstawki. Rozgrywke uatrakcyjnia spora liczba wbudowanych opcjonalnych "ficzerow" takich jak np dynamiczny BBS czy chociazbny korporacje zyjace wlasnym zyciem, ktorym mozna rzucic wyzwanie.
Last edited by Sorkvild on Sun, 23. Jun 13, 13:06, edited 1 time in total.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 22. Jun 13, 23:03

Grasz z modem dodającym kokpity statków?
Przyuważyłem, że zachwycałeś się tym modem na forum już w 2010, czy to w co grasz teraz jakoś się od tamtej wersji różni? :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 23. Jun 13, 12:58

Sauron11 wrote:Grasz z modem dodającym kokpity statków?
Przyuważyłem, że zachwycałeś się tym modem na forum już w 2010, czy to w co grasz teraz jakoś się od tamtej wersji różni? :)
To co bylo wtedy bylo niepelna produkcja trapiona bugami, w ktorej brakowalo wielu skladnikow. Ot mozna bylo wstepnie zapoznac sie ze swiatem i ogolnym szkicem produkcji. Nie mniej jednak brakowalo wielu pluginow, modeli statkow, unikalnych w wygladzie stacji dla kazdej z ras oraz byl kiepski balans statkow oraz broni.

Wersja finalna posiada wszystko to czego brakowalo poprzednikowi plus wiele innych rzeczy o czym mozna poczytac w linkach zamieszczonych w pierwszym poscie tego tematu.

Co do kokpitow. Na razie gram bez, aczkolwiek pare dni temu znalazlem link do modu ktory jest w kompatybilny z xtc. Widzialem screeny, sa calkiem ladnie wykonane w oparciu o tekstury z X3, na dniach przetestuje.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 23. Jun 13, 15:54

A prędkości statków transportowych da radę podkręcić w ustawieniach moda?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 23. Jun 13, 19:09

Sauron11 wrote:A prędkości statków transportowych da radę podkręcić w ustawieniach moda?
Nie ma takiej opcji. Transportowce maja predkosci jak w vanilli wiec raczej nie powinienes narzekac pozatym ze leci sie dluzej bo dystanse moga sa duze/ogromne. Aczkolwiek jest BBS do czytania i na ktorym pojawiaja sie oferty, nie jestem pewien czy przypadkiem XTC nie oferuje ciezko spotykanych ofert tuningu i ukrytych zdala od szlakow skrzynek tuningowych.

Aktualnie latam odrestaurowanym Demeter Superfr. , ktory wciaga sporo towaru na poklad. Ma calkiem niezla predkosc 79km/h jak na statek o ladowni bliskiej 12k. Bardzo silnie chroniony przez oslony, co przydaje sie gdy trzeba dac nauczke jakiemus dupkowi co wlasnie wymiotl caly towar Tobiwe przed nosem :D Kilka "kuksancow" wystarczy by zakonczyc takiemu delikwentowi kariera handlowca :D Aczkolwiek po takich incydentach mialem juz do czynienia z naslanymi z dali boronskimi "gorylami", ktorzy mieli na celu dac mi nauczke.

Kazdy lot jest dochodowy wobec tego przelamalem magiczna granice 1mln i dobijam do 2mln. Jeszcze dwa razy tyle i kupie sobie jakiegos klasycznego M3 z lepszymi oslonami.

PS. do pierszego postu dolaczam instrukcje z poprzedniej wersji (nowa sie jeszcze nie ukazala). Wszystko co w niej pisze obowiazuje w aktualnej wersji

XTC Manual
http://www.mediafire.com/?idbv6dhl6y257yu
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 23. Jun 13, 22:27

Hmm, fajnie się napaliłeś na tego moda. Zastanawiam się czy też nie spróbować, bo od paru lat nie grałem w iksy :). Grasz w wersję językową ENG czy POL?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 23. Jun 13, 23:35

Gram w wersje ENG. Jesli bylbys zainteresowany wersja PL to zajrzyj na xudb.
Instalka moda jest banalnie prosta, w razie czego pytaj mnie takze na steamie gdy jestem dostepny.
Sprobowac pograc nie zaszkodzi. Moze sie wkrecisz sie ponownie, albowiem mod jest klimatowy i calkiem przyjemnie sie wen gra.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Mon, 24. Jun 13, 16:46

Sorkvild wrote:[...]
Aktualnie latam odrestaurowanym Demeter Superfr. , ktory wciaga sporo towaru na poklad. Ma calkiem niezla predkosc 79km/h jak na statek o
[...]
Musze to napisać bo razi, aż w oczy kłuje :)

PREDKOŚĆ W GRZE X LICZONA JEST W Metrach Na Sekundę! m/s !!!!!

Z resztą jak w kazdym, szanujacym sie kosmosie ;)

Gdybyś latał z predkościa 79 km/h to do najblizszej stacji leciałbyś miesiąc ;)

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 25. Jun 13, 01:44

Zgadza sie, za duzo czas chyba spedzam za kierownica ;) Do tego te fotoradary :D
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

ed971
Posts: 84
Joined: Mon, 20. Aug 07, 20:33
x3tc

Post by ed971 » Tue, 25. Jun 13, 13:44

Witam wszystkich po dłuższej przerwie.

Mam pytanie dotyczące danych fabryk. Czy jest dostępny gdzieś kalkulator dla kompeksów XTC 2.0? Używałem kiedyś kalkulatora xadriana ale tam również dostępna jest tylko wersja dla co najwyżej TC. Jest możliwość przygotowania pliku danych zmodyfikowanych ale do tego potrzebne są właśnie informacje dotyczące cyklów produkcji fabryk. Nie mogę nigdzie znaleźć kompletu informacji dotyczącego XTC.

Co do samego XTC to jest trochę wkurzające, że dostępne misje patrolowe odbywają się jedynie kosztem piratów. Jeżeli trochę się "popatroluje" i zbytnio poturbuje kolegów pirtów, to pózniej odwdzięczają się oni dużym "zainteresowaniem" moimi satelitami w sektorach. Jest to trochę męczące :evil:. Pomijam już to, że trzeba będzie się później natrudzić aby uzyskać dostęp do ich plot'a. Na szczęście znalazłem mod umożliwający przekonfigurowanie tychże misji i ustawienie większego prawdopodobieństwa wystąpienia Xeonów czy Khaków. Standardowo w XTC prawdopodobieństwo wystąpienia piratów w tych misjach jest 95% i Yaki 5%. Mod zmienia to na 25% piraci, 25% Yaki, 25% Xenon i 25% Khak. Można te wartości również zmienić (np. piraci 1%, Yaki 1%, Xenon 49% i Khak 49% :roll:, i znów można być przyjacielem prawie wszystkich :roll:) edytując plik skryptu zwykłym edytorem plików txt (np. Wordpad). Poniżej link dla zainteresownaych:

http://www.thexuniverse.com/threads/236 ... ctor-Names

Pozdrawiam

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 26. Jun 13, 00:16

Nie slyszalem o osobnym kalkulatorze dla XTC, jedyne co znalazlem to dyskusja na forum xtc na temat kalkulatora xadriana, a xtc click

Co do tych piratow... Tak niestety juz jest nawet w niemodowanej grze, gdzie albo tlucze sie Yaki lub piratow, co uniemozliwia podnoszenie u nich reputacji. Niewatpliwe czyni to gre jako pirat bardzo trudna, poniewaz pozbawia wykonywania misji przeciwko swym "kolegom po fachu".

Kiedys zauwazylem, to ze tlukac tych piratow generowanych z misji repa jakos wolniej spada niz tlukac piratow, ktorzy ot tak sobie lataja. Jak to w koncu jest, jakie sa wasze obserwacje?

Dzieki za linka, na pewno przyda sie ten skryt :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

ed971
Posts: 84
Joined: Mon, 20. Aug 07, 20:33
x3tc

Post by ed971 » Wed, 26. Jun 13, 00:38

Dzisiaj przetestowałem zmodyfikowany skrypt. Ustawiłem minimalne wartości dla piratów (1%) i Yaki (1%). W misjach patrolowych pojawiały się praktycznie tylko statki Xenonów i Khak. Można wreszcie trochę odsapnąć od nieustannie spadającej reputacji u piratów. :D

Pograłem trochę na zmodyfikowanym skrypcie i muszę stwierdzić, że zmianie uległo nie tylko to z kim walczę podczas patrolu ale również i wzrósł poziom trudności. Teraz misja trudna to np. trzy do czterech serii (np. Khak) 4xKorwety wraz z dość obfitą obstawą drobnicy na każdy patrolowany sektor. Nie to, żebym się zmartwił. Na chwilę obecną najsilniejszym moim bojowym statkiem jest M6+ ciężki smok i bywa trudnawo, szczególnie gdy jestem sam wśród min. czterech Khackich Korwet. W sytuacji podbramkowej pomaga skok do sektora przez dowolną bramę. Regeneruje to całkowicie tarcze jak i zasób energii w działach. Przynajmniej nie jest nudno. :D

Co do zarabiania pieniędzy w XTC. Wygląda na to, że stary trick z TC z wydobywaniem Nividium działa. Podobno w TC po ostatnim patch'u ta możliwść została zablokowana. Wygląda, że w XTC nie. :D

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 6. Jul 13, 20:31

Właśnie czynię nową instalkę X3 TC z modem XTM, ściągnąłem tłumaczenie z Mamuta ([TC XTC] XTC 2.0 PL v0.7), chcąc popykać w czyste PL, ale znalazłem w tych plikach naprzemiennie teksty polskie i angielskie.
Jest jakaś wersja w całości przetłumaczona?

Btw. do czego służy download "[TC XTC] Mini poprawki XTC 2.0", nie ma w tym plików tekstowych, jakiego rodzaju to poprawki?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 6. Jul 13, 22:06

Spolszczenie robili chlopaki z xudb, z tego sie orientuje nie jest ono kompletne w 100%, raczej wszelkie pytania w tej materii kieruj do Yacka.
Osobiscie preferuje wersje angielska.

Polecam te mini-poprawki, w folderze glownym tworzysz katalog 'types' no chyba ze juz jest i wrzucasz interesujace sie skladniki.
Globals zasieg komunikacji z 25km na 75km. Wiekszosc sektorow jest przepastna, i nawet mimo tej poprawki czasem trzeba podlecic blizej.

Icondata. Ukrywa ikony misji z ekranu glownego na ekran mapy

Jobs - usuwa wszelkie statki cywilne.

Uzywam wszystkich oprocz Jobs, wedlug mnie cywile nadaja klimatu.

Dodatkowo polecalbym jakis fajniejszy HUD. np ten http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=289255
(Wypakowujesz do glownego i zamieniasz nazwe obydwu plikow o numer wiekszych, jak ostatni numer w katlogu to 15, wowczas dopisujesz ten mod jako 16)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 7. Jul 13, 23:32

Hmm co do tłumaczenia, to szczerze, spodziewałem się, że po takim czasie od wydania moda będzie już ukończone, tymczasem tekstów angielskich w polskich plikach nadal jest mrowie, a polska wersja pozostawia trochę niedosytu (literówki się zdarzają a przecież łatwo je wychwycić, jeśli gracze grają w moda, ja zauważyłem parę po 10 minutach)...
Poza tym zdaje mi się, że widziałem statek Boron Skate, którego nazwa polska to była Płaszczka :).
Ale to co już przetłumaczone wydaje się całkiem ok. Choć w grze (jeśli nie zajrzę do plików) nie wiem co jest dziełem Cenegi (czyste TC), a co kolegów z XUDB.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 8. Jul 13, 10:05

Doceniam starania zespolu ktory stara lub staral sie polonizowac xtc, aczkolwiek nie widze sensu meczenia sie czytac polowy wyrazow po angielsku, a polowy po polsku. Dlatego gram po angielsku.
Musisz Sauronie wyzbyc sie rozterek jezykowych i zwyczajnie zaczac grac i odkrywac swiat X na nowo :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 8. Jul 13, 14:35

Cóż, rozterki językowe to jedno, ale poczucie osamotnienia to zupełnie co innego. Zacząłem XTM na pierwszym z brzegu podstawowym scenariuszu i... jestem zagubiony. Sprzedałem superfrachtowca, przesiadłem się do M5, wymaksowałem mu prędkość itp i latam tak sobie bez celu, skanując asteroidy i zbierając dane o okolicy. Ale.. ogromne, tak jak piszesz, sektory, a prędkość zdecydowanie za wolna i ten początek... umiejscowienie w sektorach o zupełnie obco brzmiących nazwach. Nawet nie wiem w którą stronę lecieć, by odnaleźć stare znane dobrze z poprzednich gier miejsca... Dziwnie się gra w tego iksa po latach.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 8. Jul 13, 16:57

Radze zapomniec o starym ukladzie mapy, ten jest zupelnie inny. Mimo to pocztakowo Argoni sasiaduja z Boronami, zas Teladi sa wcisnieci miedzy Splitow i Paranidian pomiedzy ktorymi sa Aldranie.
Poczatk gry to X-treme i nie jest latwo. Wedlug mnie na poczatek najlepszy zysk przynosi handel ogniwkami (ajak!), aczkolwiek dobrze gdy statek posiada naped skokowy inaczej bedziemy latac ... dlugo nawet do sasiednich sektorow.
Wedlug mnie atrakcyjny na poczatek moze byc start boronski, gdzie do dyspozacyji mamy Aniola i ekwipunkiem i chyba jakis jeszcze statek. Tutaj w pierwszej kolejce warto odwiedzic dok zaopatrzeniowy i odchudzic Aniola lub za pare tlustych bankiek sprzedac go, aczkolwiek troche szkoda bo to dosc zbalansowany statek.
Ja swoja gre zaczalem od inwazji Khaak w sektorze Paranidian i pierwsze 10 godzin to bylo maksowanie Peryklesa i nawalanie piratow, do czasu jak postanowilem tropic piracka baze i tam znalazlem rozbitego superfrachtowca, ktory teraz wiernie mi sluzy.
Obecnie troche poluje Peryklesem na mniejsze jednostki Argonow, probujac zmusic pilotow do porzucenia ladunku (co sie udaje). Z kolei w superfr. mam juz UT, ktory pracuje na siebie.
Tak wiec mysle co robic dalej i chyba zbuduje sobie jakis maly kompleksik zywieniowy Paranidian oraz kopalnie krzemu u Teladi.

Nie mniej jednak nie zapomnij o konfiguracji moda, przypisujac klawisz konfiguracji. Mozesz tam ustawic tam praktycznie wszystko badz zdac sie na automatyczne ustawienia. U siebie mam 'hard' i jest hard.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

ed971
Posts: 84
Joined: Mon, 20. Aug 07, 20:33
x3tc

Post by ed971 » Tue, 9. Jul 13, 10:40

Cześć,

miałem dość długą przerwę w obcowaniu z X3. Do powrotu skusiły mnie miłe doświadczenia z X3R XTM. Pierwsze wrażenia z XTC nie były dla mnie zbyt zachęcające. Początkowo trzeba się trochę nanudzić aby zdobyć trochę kredytów na coś lepszego. Zacząłem raczej od łatwiejszego scenariusza jako Argon. Postarałem się jak najszyhbciej skończyć z handlem bezpośrednim i zleciłem to odpowiednim ST a potem UT. Sam zająłem się złomiarstwem i rozpoczęciem wydobycia Nividium (całkiem niezły dochodzik). Złomiarstwo dość szybko zaczyna przynosić jakie takie dochody a oprócz tego czsami zdarzają się statki, które zostawiam do swojej dyspozycji. Tak trafił mi się przyzwoity M3, M6+ a nawet M1. To wszystko relatywnie już na początku gry. Niestety mój "potencjał" gospodarczy nie pozwalał i wciąż jeszcze nie pozwala na wykorzystanie posiadanego M1 i służy mi on wciąż jako przechowalnia co ciekawszych zdobyczy. Moim celem jest raczej zachowanie dobrej reputacji u wszystkich (razem z piratami). Eksperymentuję też z dodatkwymi modami/skryptami. Tak np. udało mi się z misji patrolowych jako przeciwników usunąć piratów, co wyraźnie wpłynęło na poprawę znajomości z nimi jak i zniwelowało niezdrowe zainteresowanie moimi satelitami w sektorach. Faktem też jest, że XTC jest trudniejszy (nawet na łatwiejszych poziomach) niż zwykły TC. Jest inaczej zbalansowany.
Na chwilę obecną poważnie brakuje mi jakiegokolwiek kalkulatora komleksów do XTC. Próbowałem przystosować kalkulator xadriana ale niestety nie udało mi się to. Nie wiem gdzie w plikach gry szukać niezbędnych informacji (nie każdy gracz jest biegły w IT) i po wielu próbach, na chwilę obecną narazie poddałem się. Niestety na różnych forach nie znalazłem również wystarczających informacji, które by mogły mi w tym pomóc.
Ogólnie gra się całkiem ciekawie i rzeczywiście nie jest się "ograniczonym" znajomością sektorów z poprzednich wydań X3.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 9. Jul 13, 13:37

U mnie cos ciezko jest jesli chodzi o zlomiarskie znaleziska. Ustawiania 'bailingu' mam na hard i przypadki opuszczenia statkow sa takie same lub nawet mniejsze w stosunku do gry niezmodowanej. Nalot na profilu mam ok 15 godzin i moje latajace znaleziska policze na palcach dwoch rak. W jednym sektorze trafilem na opuszczonego Khaackiego Sentinela M6, tylko byl problem w przejeciem wraku z powodu braku Salvage Cl. Soft.

@ed971
Na jakim grasz poziomie trudnosci ?
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”