[X3 TC mod]XTC 2.0 wydany + patch 2.2 / Xperymentalna wersja XTC dla AP

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 8. Jul 13, 10:05

Doceniam starania zespolu ktory stara lub staral sie polonizowac xtc, aczkolwiek nie widze sensu meczenia sie czytac polowy wyrazow po angielsku, a polowy po polsku. Dlatego gram po angielsku.
Musisz Sauronie wyzbyc sie rozterek jezykowych i zwyczajnie zaczac grac i odkrywac swiat X na nowo :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 8. Jul 13, 14:35

Cóż, rozterki językowe to jedno, ale poczucie osamotnienia to zupełnie co innego. Zacząłem XTM na pierwszym z brzegu podstawowym scenariuszu i... jestem zagubiony. Sprzedałem superfrachtowca, przesiadłem się do M5, wymaksowałem mu prędkość itp i latam tak sobie bez celu, skanując asteroidy i zbierając dane o okolicy. Ale.. ogromne, tak jak piszesz, sektory, a prędkość zdecydowanie za wolna i ten początek... umiejscowienie w sektorach o zupełnie obco brzmiących nazwach. Nawet nie wiem w którą stronę lecieć, by odnaleźć stare znane dobrze z poprzednich gier miejsca... Dziwnie się gra w tego iksa po latach.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 8. Jul 13, 16:57

Radze zapomniec o starym ukladzie mapy, ten jest zupelnie inny. Mimo to pocztakowo Argoni sasiaduja z Boronami, zas Teladi sa wcisnieci miedzy Splitow i Paranidian pomiedzy ktorymi sa Aldranie.
Poczatk gry to X-treme i nie jest latwo. Wedlug mnie na poczatek najlepszy zysk przynosi handel ogniwkami (ajak!), aczkolwiek dobrze gdy statek posiada naped skokowy inaczej bedziemy latac ... dlugo nawet do sasiednich sektorow.
Wedlug mnie atrakcyjny na poczatek moze byc start boronski, gdzie do dyspozacyji mamy Aniola i ekwipunkiem i chyba jakis jeszcze statek. Tutaj w pierwszej kolejce warto odwiedzic dok zaopatrzeniowy i odchudzic Aniola lub za pare tlustych bankiek sprzedac go, aczkolwiek troche szkoda bo to dosc zbalansowany statek.
Ja swoja gre zaczalem od inwazji Khaak w sektorze Paranidian i pierwsze 10 godzin to bylo maksowanie Peryklesa i nawalanie piratow, do czasu jak postanowilem tropic piracka baze i tam znalazlem rozbitego superfrachtowca, ktory teraz wiernie mi sluzy.
Obecnie troche poluje Peryklesem na mniejsze jednostki Argonow, probujac zmusic pilotow do porzucenia ladunku (co sie udaje). Z kolei w superfr. mam juz UT, ktory pracuje na siebie.
Tak wiec mysle co robic dalej i chyba zbuduje sobie jakis maly kompleksik zywieniowy Paranidian oraz kopalnie krzemu u Teladi.

Nie mniej jednak nie zapomnij o konfiguracji moda, przypisujac klawisz konfiguracji. Mozesz tam ustawic tam praktycznie wszystko badz zdac sie na automatyczne ustawienia. U siebie mam 'hard' i jest hard.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

ed971
Posts: 84
Joined: Mon, 20. Aug 07, 20:33
x3tc

Post by ed971 » Tue, 9. Jul 13, 10:40

Cześć,

miałem dość długą przerwę w obcowaniu z X3. Do powrotu skusiły mnie miłe doświadczenia z X3R XTM. Pierwsze wrażenia z XTC nie były dla mnie zbyt zachęcające. Początkowo trzeba się trochę nanudzić aby zdobyć trochę kredytów na coś lepszego. Zacząłem raczej od łatwiejszego scenariusza jako Argon. Postarałem się jak najszyhbciej skończyć z handlem bezpośrednim i zleciłem to odpowiednim ST a potem UT. Sam zająłem się złomiarstwem i rozpoczęciem wydobycia Nividium (całkiem niezły dochodzik). Złomiarstwo dość szybko zaczyna przynosić jakie takie dochody a oprócz tego czsami zdarzają się statki, które zostawiam do swojej dyspozycji. Tak trafił mi się przyzwoity M3, M6+ a nawet M1. To wszystko relatywnie już na początku gry. Niestety mój "potencjał" gospodarczy nie pozwalał i wciąż jeszcze nie pozwala na wykorzystanie posiadanego M1 i służy mi on wciąż jako przechowalnia co ciekawszych zdobyczy. Moim celem jest raczej zachowanie dobrej reputacji u wszystkich (razem z piratami). Eksperymentuję też z dodatkwymi modami/skryptami. Tak np. udało mi się z misji patrolowych jako przeciwników usunąć piratów, co wyraźnie wpłynęło na poprawę znajomości z nimi jak i zniwelowało niezdrowe zainteresowanie moimi satelitami w sektorach. Faktem też jest, że XTC jest trudniejszy (nawet na łatwiejszych poziomach) niż zwykły TC. Jest inaczej zbalansowany.
Na chwilę obecną poważnie brakuje mi jakiegokolwiek kalkulatora komleksów do XTC. Próbowałem przystosować kalkulator xadriana ale niestety nie udało mi się to. Nie wiem gdzie w plikach gry szukać niezbędnych informacji (nie każdy gracz jest biegły w IT) i po wielu próbach, na chwilę obecną narazie poddałem się. Niestety na różnych forach nie znalazłem również wystarczających informacji, które by mogły mi w tym pomóc.
Ogólnie gra się całkiem ciekawie i rzeczywiście nie jest się "ograniczonym" znajomością sektorów z poprzednich wydań X3.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 9. Jul 13, 13:37

U mnie cos ciezko jest jesli chodzi o zlomiarskie znaleziska. Ustawiania 'bailingu' mam na hard i przypadki opuszczenia statkow sa takie same lub nawet mniejsze w stosunku do gry niezmodowanej. Nalot na profilu mam ok 15 godzin i moje latajace znaleziska policze na palcach dwoch rak. W jednym sektorze trafilem na opuszczonego Khaackiego Sentinela M6, tylko byl problem w przejeciem wraku z powodu braku Salvage Cl. Soft.

@ed971
Na jakim grasz poziomie trudnosci ?
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

ed971
Posts: 84
Joined: Mon, 20. Aug 07, 20:33
x3tc

Post by ed971 » Tue, 9. Jul 13, 20:54

Wybrałem pierwszy wariant startowy, myślę że poziom easy. Nie szukam na chwilę obecną jakiś szczególnych wyzwań, raczej gram poznawczo. Może przełączę poziom trudności na normal. Podoba mi się właśnie taka możliwość zmiany. Wg zapisów stanu gry spędziłem już w XTC prawie cztery dni.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 14. Jul 13, 21:01

Ukazala sie finalna aktualizacja (v 2.1) oraz nowy manual zawierajacy brakujace pozycje. Z oryginalnego skladu zostala tylko dwojka, ktora postanowila wykonczyc dzielo i dzieki im za to.

Link do opisanych zmian oraz reszty:

http://www.thexuniverse.com/threads/239 ... Manual-2-1

DL patch 2.1:
http://downloads.thexuniverse.us/X-Tend ... h_V2-1.zip

Manual 2.1
http://downloads.thexuniverse.us/X-Tend ... l_V2-1.pdf

Statystyki statkow
http://downloads.thexuniverse.us/X-Tend ... istics.zip




Patch wprowadza troche nowosci i wiele oczekiwanych poprawek. Instalacja jest prosta, nalezy wypakowac zawartosc archiwum do folderu z gra. Patch posiada numer 16 w archiwum i tak musi tez miec w grze, wiec jezeli posiadasz jakies mody dodane wczesniej musisz podbic im numerek o jeden. Nie mniej jednak kontynuujac gre po patchu czesc zmian moze byc widoczna po dluzszym czasie badz wcale (chodzi tu o nowe statki w stoczni czy patrolach), dlatego najrozsadniej bedzie zaczac nowa gre.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 7. Sep 13, 23:09

Jednak wersja 2.1 nie byla ta "finalna" ;) Wobec tego pojawil sie patch 2.2, w ktory naprawia bledy jakie zdolaly umknac tudziez pojawic sie we wczesniejszej wersji. CO wazne ta poprawka zawiera poprawki z patcha 2.1, takze kto nie mial do czynienia z patchem 2.1 moze zaaplikowac od razu patch 2.2

Link do opisanych zmian oraz reszty:
http://www.thexuniverse.com/threads/239 ... -Patch-2-2

DL patch 2.2
http://downloads.thexuniverse.us/X-Tend ... h_V2-2.zip

hotfix dla patcha 2.2 (TC + AP)
http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 84#4137884

I tutaj chyba konczy sie rozwoj moda i mozna uznac go za zakonczony. Jesli cos sie ukaze to ewentualne drobne poprawki etc.
Killjaeden wrote: This is the final version of X-Tended - Terran Conflict. The development of new features is definitely at an end now. If there are outstanding bugs they may be resolved by hotfixes, but that is no guarantee.
Jednym slowem ten mod to kawal dobrej roboty. Troche trzeba bylo czekac, nie mniej jednak finalny produkt jest wykonany na medal.

_ _ _ _ _ _ _

Ukazala sie tez probna wersja XTC dla Albion Prelude

http://www.thexuniverse.com/threads/239 ... al-Version

Jest to wersja eksperymentalna i malo testowana, wiec moga pojawic sie z kompatybilnoscia.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

marcx
Posts: 12
Joined: Fri, 30. May 08, 14:19
x3tc

Post by marcx » Sun, 22. Jun 14, 01:29

Sorkvild wrote:Jednak wersja 2.1 nie byla ta "finalna" ;) Wobec tego pojawil sie patch 2.2, w ktory naprawia bledy jakie zdolaly umknac tudziez pojawic sie we wczesniejszej wersji. CO wazne ta poprawka zawiera poprawki z patcha 2.1, takze kto nie mial do czynienia z patchem 2.1 moze zaaplikowac od razu patch 2.2

(...)

_ _ _ _ _ _ _

Ukazala sie tez probna wersja XTC dla Albion Prelude

http://www.thexuniverse.com/threads/239 ... al-Version

Jest to wersja eksperymentalna i malo testowana, wiec moga pojawic sie z kompatybilnoscia.
Aaaa właśnie, właśnie :) grał/gra już ktoś XTC pod AP ? I pytanie dodatkowe - skrypty dla TC/AP pewnie nie bardzo są kompatybilne z tym modem, jest gdzieś jakiś wykaz/spis ?

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 22. Jun 14, 14:32

Ja nie gralem w XTC/AP, wole sprawdzona wersja pod TC.

Co do skryptow, przjrzyj te watki. Sam gram z kilkoma skryptami, ale raczej nic wielkiego bo ten mod ma wszystko czego potrzeba.

http://forum.egosoft.de/viewtopic.php?t ... sc&start=0
http://www.thexuniverse.com/threads/204 ... ersion-1-2
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

marcx
Posts: 12
Joined: Fri, 30. May 08, 14:19
x3tc

Post by marcx » Tue, 24. Jun 14, 00:54

Sorkvild wrote:Ja nie gralem w XTC/AP, wole sprawdzona wersja pod TC.

(...) bo ten mod ma wszystko czego potrzeba.

http://forum.egosoft.de/viewtopic.php?t ... sc&start=0
http://www.thexuniverse.com/threads/204 ... ersion-1-2


:) Dawno, dawno temu 1000000 stazur temu .....XTC/TC na początku też była experymentalna ! zanim została 'sprawdzona' :D

Może jakieś szczegóły w kwestii 'ma wszystko czego potrzeba' :?: Poszczególne duże modyfikacje [XTC, XRM, DDTC ] , mają swoich zwolenników i przeciwników. Wiadomo , jeden lubi córkę drugi .....

Co wyróżnia XTC od innych ? dlaczego ten a nie inny zasłużył na twoje zainteresowanie ?

Ps
Też gram z kilkoma skryptami.
Lista tego, czego w tej chwili używam:

0010-L048.xml - Bonus Pack 5.1.0.0 AP tłumaczenie
3442-L048.xml - Free Jump
3500-L048.xml - CMOD4
3557-L048.xml - Scorp Map
3577-L048.xml - Scorp Maps poprawione tłumaczenie
7000-L048.xml - Community Configuration Menu
7074-L048.xml - Salvage Command Suite V4.11
7090-L048.xml - Numeric Race Rank Titles
7101-L048.xml - NPC Bailing Addon
7102-L048.xml - Salvage Commands & NPC
7104-L048.xml - Auto prepare ship
7337-L048.xml - - Hephaistos Corp. Station Building Service Bonus_Pack_5.1.0.0
7410-L048.xml - STO v1.57 Sector Takeover by Trickmov
7539-L048.xml - Advanced Navigation Software / Advanced Jumpdrive
7556-L048.xml - Salvage Insurance Contract
7904-L048.xml - Masive set home base
8000-L048.xml - - Commercial Agent Bonus_Pack_5.1.0.0
8001-L048.xml - - Commodity Logistics Software MK1 Bonus_Pack_5.1.0.0
8002-L048.xml - - Missile Defense Mosquito Bonus_Pack_5.1.0.0
8004-L048.xml - - Dockware Manager Bonus_Pack_5.1.0.0
8005-L048.xml - Ekonomiczny Handlowiec (Economy and Supply Trader) Wirtschaftshaendler X3TC 3.4.04
8010-L048.xml - Military Transport 3.3.02
8013-L048.xml - Befehlsbibliothek v.3.8.04 wymagana przy Military transport, CODEA, MEFOS Version, Comercial Agent
8014-L048.xml - CODEA System uzbrojenia X3TC 3.3.11
8015-L048.xml - Personel Transport 3.4.01
8017-L048.xml - MEFOS System uzbrojenia 3.3.00
8030-L048.xml - Equipment Manager
8031-L048.xml - Basic Salary 3.1.03
8103-L048.xml - Ship Browser
8367-L048.xml - Yalamandis Shipyard ship.trader-v0.71 (Bullwinkle Edit)
8370-L048.xml - Marauder Shipyard
8371-L048.xml - Traveling mechanic
8411-L048.xml - Assets summary
8412-L048.xml - Display Ranks
8510-L048.xml - Anarkis Defense System
8511-L048.xml - Extended Communication System 2.5
8513-L048.xml - Pirate Guild
8773-L048.xml - - MK3 Blacklist Manager Bonus_Pack_5.1.0.0
8802-L048.xml - ECC LV Enhanced Combat Commands.1.0
8808-L048.xml - Command Console Extension v0.9
8828-L048.xml – Dock TS
8866-L048.xml - Quantico Special Marine Base
8899-L048.xml - Extended Mod Pack
8910-L048.xml - LibChemStrings
8983-L048.xml - Ware Blueprint Manager
9001-L048.xml - CorpsPassiveMarineTrainer/Ship Labor and Maintenance
9051-L048.xml - Custom Start
9500-L048.xml - Galactic News Service
9550-L048.xml - WorkShop 2.0
9555-L048.xml - Menagerie Shipyard 1.2.X3AP
9600-L048.xml - - Turbo Boost Bonus_Pack_5.1.0.0
9601-L048.xml - - Satellite Early Warning Network Bonus_Pack_5.1.0.0
9603-L048.xml - Salvage Claim Software
9607-L048.xml - Advanced Navigation Software
9970-L048.xml - CMOD4

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 24. Jun 14, 10:20

marcx wrote:
:) Dawno, dawno temu 1000000 stazur temu .....XTC/TC na początku też była experymentalna ! zanim została 'sprawdzona' :D

Może jakieś szczegóły w kwestii 'ma wszystko czego potrzeba' :?: Poszczególne duże modyfikacje [XTC, XRM, DDTC ] , mają swoich zwolenników i przeciwników. Wiadomo , jeden lubi córkę drugi .....

Co wyróżnia XTC od innych ? dlaczego ten a nie inny zasłużył na twoje zainteresowanie ?

Ps
Też gram z kilkoma skryptami.
Lista tego, czego w tej chwili używam:
XTC bylo tworzone pod TC i tez jest rekomendowane przez tworcow. Sa gracze ktorzy graja w to pod AP, ale z tego co czytalem pojawiaja sie bledy, readtexty, jakies braki kompatybilnosci skrytow etc. W XTC nie ma jakies wiekszych bledow, a jak byly to zostaly naprawione tymi mniejszymi patchami. Z XRM sprawa wyglada tak, ze autor caly czas dokladal nowy content i pomysly stad ciagly rozwoj na przestrzeni lat. Natomiast ci od XTC siedzieli cicho i pracowali wydajac kolejne wersje w wiekszych odstepach czasu.
Co wyróżnia XTC od innych ? dlaczego ten a nie inny zasłużył na twoje zainteresowanie ?
W chwili oprocz XTC godne uwagi sa tylko dwa mody: XRM i Litcube Universe. W XRM, ba nawet dawno temu jak zwal sie SRM - zwyczajnie nagralem sie i aktywnie uczestniczylem w testowaniu tego moda dostarczajac w watku wielu pomyslow ktore znalazly sie w grze. Nie mniej jednak znudzilo mnie granie na klasycznej mapie, ktora znam chyba na pamiec.

W XTC podoba mi sie wiele rzeczy min. swiat, rozgrywka, pluginy, AI, konfiguracja gry. Aczkolwiek pierwsze 20 godzin gry moze zniechecac. Mozolne zarabianie na cokolwiek...Do tego dochodza ogromne i przepastne sektory, handel powolnym TSem w takich warunkach to walka z samym soba. Grajac ostatnio obszedlem ten nudny etap gry dodajac sobie na starcie 20 baniek, by miec cos na rozruch. Pozniej zabawa nabrala smaku, jak otworzyly sie bramy do nieprzyjaznych i wrogich sektorow.

Odnosnie tempa gry. Wedlug mnie lepsze rozwiazanie ma XRM. Dosyc szybkie statki, ale naped skokowy niedostepny dla mysliwskich. Zas w XTC naped mozna wlozyc do M4, ale co z tego jak predkosc przelotowa jest niska. Moim zdaniem pierwsze rozwiazanie dziala lepiej.

Ogolem co kto lubi. Chcesz Tc czy AP jak byc powinno - bierz XRM. Chcesz zasmakowac nieznanego - wybierz XTC.

Ja w ostatni rok gralem w XTC. Wczeniej tylko XRM (i jeszcze wczesniej w jego pierwowzor zwany SRM), tym samym aktywnie uczestniczylem w testowaniu tych modow dostarczajac w watku wielu pomyslow ktore znalazly sie w grze. Wciaz mam nadzieje ze paulwheeler zaimplementuje cos co mu zasugerowalem w korespondencji, aczkolwiek tempo rozwoju moda przyhamowalo w ostatnim czasie.

Jakie mam plany na ten rok? Zatesknilem za XRM oraz pojawilo sie tzw "new cool" czyli Litcube Universe. Jest to mod ktory zdobyl sobie juz wielki rozglos, glownie za sprawa tworcy, utalentowanego skryptera ktory pracowal nad tym projektem przez siedem lat. Na razie czytalem opis i wiki moda, naprawde robi niesamowite wrazenie. Praca na miare XRM, jesli nie wieksza jesli chodzi o wklad wlasny.
Też gram z kilkoma skryptami.
Lista tego, czego w tej chwili używam
Patrzac na twoja liste, to mowie ze masz niezly B.I.G.O.S. Byc moze, w podstawce to sie sprawdza - ale w XTC nie.

Po pierwsze 95% tych skryptow nie jest komaptybilna z modem.
Może jakieś szczegóły w kwestii 'ma wszystko czego potrzeba'
Po drugie - spora czesc tych rzeczy jest zaimplementowane w grze.

Jak mozna dodawac bail addon, gdy gra posiada wlasny system bailingu. Czy chociazby cmod4, ktory tyczy sie podstawki :/ Reszty nie chce mi sie wymieniac i komentowac.

Totalny balagan, ktory nadaje sie tylko do usuniacia. Jedynym twym skryptem powinna byc mapa Scorpa. Tyle w temacie skryptow do XTC moim zdaniem ;)



[/i]
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

marcx
Posts: 12
Joined: Fri, 30. May 08, 14:19
x3tc

Post by marcx » Wed, 25. Jun 14, 21:48

Sorkvild wrote: XTC bylo tworzone pod TC i tez jest rekomendowane przez tworcow. Sa gracze ktorzy graja w to pod AP, ale z tego co czytalem pojawiaja sie bledy, readtexty, jakies braki kompatybilnosci skrytow etc. W XTC nie ma jakies wiekszych bledow, a jak byly to zostaly naprawione tymi mniejszymi patchami. Z XRM sprawa wyglada tak, ze autor caly czas dokladal nowy content i pomysly stad ciagly rozwoj na przestrzeni lat. Natomiast ci od XTC siedzieli cicho i pracowali wydajac kolejne wersje w wiekszych odstepach czasu.

W chwili oprocz XTC godne uwagi sa tylko dwa mody: XRM i Litcube Universe. W XRM, ba nawet dawno temu jak zwal sie SRM - zwyczajnie nagralem sie i aktywnie uczestniczylem w testowaniu tego moda dostarczajac w watku wielu pomyslow ktore znalazly sie w grze. Nie mniej jednak znudzilo mnie granie na klasycznej mapie, ktora znam chyba na pamiec.

W XTC podoba mi sie wiele rzeczy min. swiat, rozgrywka, pluginy, AI, konfiguracja gry. Aczkolwiek pierwsze 20 godzin gry moze zniechecac. Mozolne zarabianie na cokolwiek...Do tego dochodza ogromne i przepastne sektory, handel powolnym TSem w takich warunkach to walka z samym soba. Grajac ostatnio obszedlem ten nudny etap gry dodajac sobie na starcie 20 baniek, by miec cos na rozruch. Pozniej zabawa nabrala smaku, jak otworzyly sie bramy do nieprzyjaznych i wrogich sektorow.

Odnosnie tempa gry. Wedlug mnie lepsze rozwiazanie ma XRM. Dosyc szybkie statki, ale naped skokowy niedostepny dla mysliwskich. Zas w XTC naped mozna wlozyc do M4, ale co z tego jak predkosc przelotowa jest niska. Moim zdaniem pierwsze rozwiazanie dziala lepiej.

Ogolem co kto lubi. Chcesz Tc czy AP jak byc powinno - bierz XRM. Chcesz zasmakowac nieznanego - wybierz XTC.

Ja w ostatni rok gralem w XTC. Wczeniej tylko XRM (i jeszcze wczesniej w jego pierwowzor zwany SRM), tym samym aktywnie uczestniczylem w testowaniu tych modow dostarczajac w watku wielu pomyslow ktore znalazly sie w grze. Wciaz mam nadzieje ze paulwheeler zaimplementuje cos co mu zasugerowalem w korespondencji, aczkolwiek tempo rozwoju moda przyhamowalo w ostatnim czasie.

Jakie mam plany na ten rok? Zatesknilem za XRM oraz pojawilo sie tzw "new cool" czyli Litcube Universe. Jest to mod ktory zdobyl sobie juz wielki rozglos, glownie za sprawa tworcy, utalentowanego skryptera ktory pracowal nad tym projektem przez siedem lat. Na razie czytalem opis i wiki moda, naprawde robi niesamowite wrazenie. Praca na miare XRM, jesli nie wieksza jesli chodzi o wklad wlasny.
rant

Patrzac na twoja liste, to mowie ze masz niezly B.I.G.O.S. Byc moze, w podstawce to sie sprawdza - ale w XTC nie.

Po pierwsze 95% tych skryptow nie jest komaptybilna z modem.

Może jakieś szczegóły w kwestii 'ma wszystko czego potrzeba'
Po drugie - spora czesc tych rzeczy jest zaimplementowane w grze.

Jak mozna dodawac bail addon, gdy gra posiada wlasny system bailingu. Czy chociazby cmod4, ktory tyczy sie podstawki :/ Reszty nie chce mi sie wymieniac i komentowac.

Totalny balagan, ktory nadaje sie tylko do usuniacia. Jedynym twym skryptem powinna byc mapa Scorpa. Tyle w temacie skryptow do XTC moim zdaniem ;)

:S Oooooo matko z ojcem ! a to ci ambaras. :rant:
Tego to się akurat nie spodziewałem. Prosiłem o argumenty zachęcające (!) do wejścia w XTC a ty mi dajesz super RADĘ
Jedynym twym skryptem powinna byc mapa Scorpa
....... wielkie dzięki mistrzu.

Ale po kolei .
Nie gram w podstawkę tylko AP . Skrypty z wykazu wszystkie w PL + kilka sztuk w 'director' oraz 'types' // w rodzaju - Pure X v6 - // jakoś mi się sprawdza . Ten "totalny balagan, ktory nadaje sie tylko do usuniacia" , jest tym czego mi trzeba w tej chwili ... bo po prostu się sprawdza.
Gra posiada własny system bailingu i ...... 90% graczy używa NPC BA. Jak można dodawać ten skrypt , mnie się pytasz ? trzeba by zrobić jakąś ankietę nie sądzisz ?. Coś w tym jest. CMOD4 zaś (a dokładnie v4.16) , tyczy podstawki w równym stopniu co i AP.

Stwierdzenie iż mam niezły B.I.G.O.S. i 95% tych skryptow nie jest komaptybilna z modem XTC jest mówiąc oględnie nieprawdziwe.
Jest właśnie dokładnie odwrotnie. Wystarczy SPRAWDZIĆ, zliczyć choćby tylko np. skrypty spod znaku BP, Salvage, Lucike .


[ A mówię to po wcześniejszym przejrzeniu / czyli przed postem w tym temacie / s.t.r.o.n , które sam podałeś oraz forum http://www.thexuniverse.com/forums/142- ... n-Conflict . ]

Dalej.
Po drugie - "spora czesc tych rzeczy jest zaimplementowane w grze." No właśnie oto pytałem! - co jest w XTC.
Miast odpowiedzieć stwierdziłeś fakt. :thumb_down: że coś jest. :gruebel:
Oczekiwałem czegoś w rodzaju np. :
(...) czyste TC to 250 typów statków - w XTC jest ich 375
XTC to nowa mapa z 50 sektorami więcej
itd itp.



Dzięki za uwagi, podzielenie się refleksjami tyczącymi modów typu 'total conversion'
Chcę zasmakować nieznanego, wybieram spośród Litcube Universe, XTC, XRM. Tylko troszeczkę , mi to ułatwiłeś :|

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 25. Jun 14, 23:22

Na podstawie twych wczesniejszych wypowiedzi zrozumialem, iz grasz w XTC podparte skryptami. W tej chwili napisales tak, ze nie rozumiem czego oczekujesz.
Nie wiesz, jakiego moda wybrac czy co? Ja polecalbym Tobie przejrzenie stron wstepu, gdzie dany mod jest opisany. Przeczytac, to nie boli.
Niestety nie mam czasu na tworzenie polskiej kalki oryginalnych opisow, nie mniej jednak sluze rada w konkretnych sprawach (instalacja, rozgrywka, problemy etc)
Stwierdzenie iż mam niezły B.I.G.O.S. i 95% tych skryptow nie jest komaptybilna z modem XTC jest mówiąc oględnie nieprawdziwe.
Jest właśnie dokładnie odwrotnie. Wystarczy SPRAWDZIĆ, zliczyć choćby tylko np. skrypty spod znaku BP, Salvage, Lucike .
Tworcy moda nie polecaja uzywania ww. dodatkow. Sam stosuje sie do tych zalecen, albowiem pare razy dodalem cos i w grze mialem readtexty, zas skrypt nie dzialal jak powinien. Wobec tego zredukowalem ich liczbe do ilosci palcow jednej reki. Gra ma to co potrzeba.
Po drugie - "spora czesc tych rzeczy jest zaimplementowane w grze." No właśnie oto pytałem! - co jest w XTC.
Duzo bym pisac musial - bo jest co. Polecam przejrzec manual lub pierwsza strone tematu na forum angielskim. Link do manuala click
Miast odpowiedzieć stwierdziłeś fakt. Thumb down że coś jest. Thinking
Oczekiwałem czegoś w rodzaju np. :
Nie zrozumielismy sie. Zarowno oba mody wymgaja zapoznania sie ze wstepniakiem na forum, inaczej mozna sie pogubic w tym wszystkim lub przeoczyc wszelkie nowosci. W chwili obecnej to wybor tylko miedzy znanym swiatem, a nowym rejonem. Dobra zabawa jest w kazdym przypadku, co jest w zasadzie kwestia gustu i roznica polega zarowno na niuansach oraz kluczowych rozwiazaniach pewnych spraw.
Jesli interesuje cie gra w XRM w jezyku polskim mozesz skorzystac z takowej wersji dostepnej na forum, ktore masz w podpisie. Wiem, ze Yacek aktualizowal polska lokalizacje na biezaco. Jeslic chodzi o XTC - polskiej lokalizacji nie ma.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 26. Jun 14, 18:56

Sorkvild wrote:Jeslic chodzi o XTC - polskiej lokalizacji nie ma.
Oczywiście że jest na Mamucie tłumaczenie dla XTC 2.0. Co prawda dla wersji XTC pod TC, ale wersja dla AP to tylko adaptacja tego moda dla AP, więc nie spodziewałbym się zmian w plikach txt.

Natomiast co do przedstawionej listy skryptów (przy okazji dzięki za zacytowanie mojej listy plików txt skryptów, szkoda tylko że bez podania źródła i autora) to zgadzam się z Sorkvildem. O ile dla czystej gry AP ta lista ma może jakiś sens, w końcu każdy może grać jak mu sie podoba. To w przypadku jakiegokolwiek dużego moda z Total Convesion w nazwie powoduje, że wiele rozwiązań moda zostaje utraconych.
Nie chodzi tu o NPC Bail, bo to skrypt i może on działać niezależnie od rozwiązań tego typu oferowanych przez mody (XTC, XRM). Sam go używałem w obu tych modach, bo lubię NPC Bail.
Chodzi tu np. o takie mody jak CMOD i EMP.
Dlaczego?
Na przykład CMOD to mod zmieniający parametry uzbrojenia (szybko, szybkostrzelność, zasięg, siłę itp). Mod modyfikuje kilka plików bazowych gry (TLasers, TBullets, TMissiles, Effects, Particles3, 00044.xml). Mod XTC również zmienia te pliki, ponieważ też modyfikuje znane z podstawki bronie, oraz dodaje nowe. Instalując więc CMOD razem z XTC pozbawiamy XTC rozwiązań jakie wprowadzili w nim jego autorzy.
Sorkvild wrote: Jedynym twym skryptem powinna byc mapa Scorpa.
Zgadzam się. Na początek nowej gry z nowym modem. Dopiero wtedy można ocenić jakość danego moda i poznać jego możliwości. Potem dopiero można dodawać inne skrypty, ale z umiarem, aby to w co gramy, nadal był mod, a nie na powrót podstawowa gra ze skryptami.
W przypadku dużych modów najlepiej ograniczyć ilość skryptów do tego co już napisał Sorkvild:
Sorkvild wrote:Wobec tego zredukowalem ich liczbe do ilosci palcow jednej reki.
Należy też przy tym pamiętać o kompatybilności moda i skryptów, warto więc przed instalacją jakiegoś skryptu zaglądnąć do tematu moda, poszukać listy kompatybilnych z nim skryptów i sprawdzić czy jest ona na tej liście. Jeśli nie ma, to można zadać pytanie w temacie moda, może autor lub inni gracze potwierdzą kompatybilność tego skryptu z modem.

marcx wrote: [ A mówię to po wcześniejszym przejrzeniu / czyli przed postem w tym temacie / s.t.r.o.n , które sam podałeś oraz forum http://www.thexuniverse.com/forums/142- ... n-Conflict . ]
Kiepsko przejrzałeś, bo właśnie tam autorzy moda wyraźnie napisali że EMP jest nie kompatybilny z XTC.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

marcx
Posts: 12
Joined: Fri, 30. May 08, 14:19
x3tc

Post by marcx » Sat, 28. Jun 14, 03:26

Yacek wrote: (...)
Natomiast co do przedstawionej listy skryptów (przy okazji dzięki za zacytowanie mojej listy plików txt skryptów, szkoda tylko że bez podania źródła i autora) to zgadzam się z Sorkvildem. O ile dla czystej gry AP ta lista ma może jakiś sens...........Nie chodzi tu o NPC Bail, bo to skrypt i może on działać niezależnie od rozwiązań tego typu oferowanych przez mody (XTC, XRM). Sam go używałem w obu tych modach, bo lubię NPC Bail.
Sorkvild wrote: Jedynym twym skryptem powinna byc mapa Scorpa.
Zgadzam się. Na początek nowej gry z nowym modem. Dopiero wtedy można ocenić jakość danego moda i poznać jego możliwości. Potem dopiero można dodawać inne skrypty, ale z umiarem, aby to w co gramy, nadal był mod, a nie na powrót podstawowa gra ze skryptami.
marcx wrote: [ A mówię to po wcześniejszym przejrzeniu / czyli przed postem w tym temacie / s.t.r.o.n , które sam podałeś oraz forum http://www.thexuniverse.com/forums/142- ... n-Conflict . ]
Kiepsko przejrzałeś, bo właśnie tam autorzy moda wyraźnie napisali że EMP jest nie kompatybilny z XTC.
A czy ja gdzieś napisałem , że używam XTC/AP ?
Wyraźnie napisałem
marcx wrote: "pytanie dodatkowe - skrypty dla TC/AP pewnie nie bardzo są kompatybilne z tym modem, jest gdzieś jakiś wykaz/spis ? "
i przekaz był jasny - pytałem o kompatybilność skryptów dla AP z połowy roku 2014 / czytaj dziś używanych / pod ewentualną instalację XTC dziś.
W głównej mierze dlatego , że X-Tended - Albion Prelude Experimental Version to najmłodsze dziecko . Sorry, że ktoś nie zrozumiał pytania. NPC Bailing Addon lubi każdy :) / no ...prawie każdy jak widać / czyli tak jak napisałem - 90% .

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Przy okazji MOJEJ listy skryptów - Drogi kolego Yacku o co ci chodzi z tym cytowaniem ? uzurpujesz sobie prawo i autorstwo do nazwy skryptów np. :
" Ekonomiczny Handlowiec (Economy and Supply Trader) Wirtschaftshaendler X3TC 3.4.04 " czy może " 8005-L048 "
" Yalamandis Shipyard ship.trader-v0.71 (Bullwinkle Edit) " - " 8367-L048 "
" ECC LV Enhanced Combat Commands.1.0 " - " 8802-L048 " [ to z mojego wykazu! ]

"0010-L048.xml - Bonus Pack 5.1.0.0 AP tłumaczenie" jest z Twojej listy plików txt skryptów
a
"Bonus Pack 5.1.0.0 AP PL - 0010-L048.xml lub
"BP 5.1 AlbionPrelude spolszczenie - 0010-L048 już nie ???

....... itd , itd , itd . Jak miałem sporządzić ten wykaz , po chińsku bo po polsku jest twój ? O co kaman kolego ? wpisz sobie w googlach Yalamandis Shipyard ship.trader-v0.71 (Bullwinkle Edit) .... i cóż ci tam wyrzuciło na 1miejscu? Nie podałem źródła i autora ?
Źródło i przy okazji autor skryptu , na życzenie :
http://code.google.com/p/x3tcscripts/do ... p&can=2&q=
Autor wykazu używanych skryptów - marcx. TO jest moja lista, moich plików z katalogu 't' z ID, zaznaczeniem że chodzi o L048 i w miarę pełną nazwę /nooo, może mogłem być bardziej dokładny/

Zadowolony ?
Doprawdy, szkoda słów.:evil:
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Sorkvild wrote: Jedynym twym skryptem powinna byc mapa Scorpa.
Yacek wrote: Zgadzam się. Na początek nowej gry z nowym modem
Też się zgadzam. O ile pamiętam moje pierwsze boje z tego typu modami [X3:R/XTM] tak było. Przy TC/XTC wyglądało to już trochę bardziej 'bogato' przy uwzględnieniu faktu iż była to wczesna , niedopracowana wersja moda. W tym temacie moje pytania dotyczyły wersji mada dla AP do osób które go używają w tej konfiguracji. Czytać każdy umie. Szukać chyba też, przynajmniej ja problemu z tym nie mam.

Spoiler
Show
[ A mówię to po wcześniejszym przejrzeniu / czyli przed postem w tym temacie / s.t.r.o.n , które sam podałeś oraz forum http://www.thexuniverse.com/forums/142- ... n-Conflict . ]
Yacek wrote:Kiepsko przejrzałeś, bo właśnie tam autorzy moda wyraźnie napisali że EMP jest nie kompatybilny z XTC.
:lol:

No wiem i co ??? raczej rzekłbym kiepsko przeczytałeś co napisałem.
Znów jakieś nieporozumienie. Trawestując, powiedziałem - 95% skryptów z mojej listy jest kompatybilna z modem TC/XTC . EMP2.7 mieści się w pozostałych 5%.

[tylko, proszę nie licz mi teraz tych procentów]

ps

proszę o wypowiedzi kolegów grających w X-Tended - Albion Prelude Experimental Version.
Od gdybania, domysłów jestem ja i tacy jak ja. [...czyli ci którzy z wymienioną wersją moda nie mieli jeszcze okazji się zapoznać . ]

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 4. Jul 14, 10:37

Niestety, ale na tym forum nikt nie gra w wersje AP moda XTC. Musialbys popytac na forum angielskim bo z tego co widzialem, pojawiaja sie tam podobne zapytania.
Natomiast moje zdanie co do gry ze skryptami wyrazilem w poprzednich postach.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”