Ponarzekaj na coś... na cokolwiek...

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Ponarzekaj na coś... na cokolwiek...

Post by Deady » Sat, 23. Feb 08, 18:08

Jak czytam forum z x czasu... widze ze czesc chciala by dac upust myslom... lecz nie moze ;) Z racji obwarunkowania regulaminem i ogolnie przyjeta netykieta. Patrzac na inne fora... wydaje sie iz taki temat to swoisty "wentyl bezpieczenstwa".
Wiec drodzy Moderatorzy... miejcie wzglad na ten topic... i patrzcie z ogromnym przymruzeniem oka.
Co mnie sklonilo do jego umieszczenia? F-16.
Dzis wlasnie przypomnialem sobie jak to jest miec "cisze" za oknem.
Bedac w linii prostej od cholernego lotniska jakies 6km... czasem doswiadczam ich startu.. zwlaszcza gdy leca w kierunku miasta (co tak przy okazji - mialo byc zabronione).
Dacie wiare... ze przy otwartych oknach.. latem... nie wymienisz zdania - nie krzyczac - gdy startuje skrzydlo?
A dzis wieczor uswiadomilem sobie - ze nic nie latalo loool. Jak cicho i spokojnie :D
A teraz meritum tematu: Czy ktos ma dojscia do mozliwosci kupna z dwoch Stingerow? Nie pisze o typach: kafar, młot. Zwykla PLOT mi wystarczy. W sumie dwie. Jedna moge chybic.
Nie zycze zle pilotom... ale niech ich maszyny jasny szlag trafi. Zwlaszcza silniki. Heh... i to pisze ktos, komu dumal sie domek w gorach Kanady... z dala od cywilizacji.. grrr... zwazcie jaki kontrast.
Eh. No dobra. Powiedzial zem com chcial. Na pohybel skapstwu (lokalizacja lotniska) :P
Uprasza sie wszystkich - o przejscie pod ten adres: http://www.xudb.pl/ jesli chca uczestniczyc w forumowch dywagacjach.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Sat, 23. Feb 08, 19:14

Chyba możesz domagać się jakiegoś odszkodowania za hałas powodowany bliskością lotniska?
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Sat, 23. Feb 08, 19:57

Zartujesz :D Ci Skur... le... doszli do wniosku, iz ludzie mieszkajacy w pasie bodajze nie przekraczajacym 3 km od samego lotniska - moga sie starac o "rekompensate z racji spadku wartosci dobr stalych = mieszkan, domkow, placow pod zabudowe". Natezenie chalasu mierzyly dwie niezalezne firmy: jedna wynajeta przez rade miasta, inna przez prywatnych uzytkownikow przylegajacej miejscowosci. Roznica? Diametralna :P I mimo iz nie zaliczam sie do tejze miejscowosci... w przeciagu kilku minut badz rzedu tych minut - nie da sie ni ogladac czegokolwiek, ni prowadzic normalnej rozmowy.
Wspolczuje tym ktorzy mieszkaja w poblizu lotniska. Eh... wyzalilem sie :D Juz teraz moglbym wydac spora sume.. na 2 szt Stinger... zakladajac ze to by cos zmienilo. Gdybym mieszkal w poblizu (do 2km)... chyba bym zaczal rzucac kamieniami w startujace zabawki dla doroslych.
Wkur... jace jest to... ze dalej po oderwaniu kol od plyty - leca w strone miasta (czego tak szumnie zapewniano iz nie bedzie). W druga strone... maja las, autostrade i nieuzytki. Ide o zaklad... ze to ladnie sie promuje w imie gosci (przyjezdnych) w poznaniu... jak sie jakis huk + wizualizacja plamek lecacych na jakichs 3-5 km nad ziemia - ladnie przedstawia. Gorzej... gdy co wiekszosc dni w tygodniu - musisz tego doswiadczac.
I ciekawostka "Dropsa": Tępaki stwierdziły i wprowadzily w zycie... iz jesli w przeciagu dnia nie ma startow - mozna sie spodziewac tego w godzinach wieczornych. Jak to "oni" ujeli: w czasie startow nocnych - mozemy sie nie spodziewac startow w dzien. Zaiste łaska.
Swego czasu doczytalem sie jakiejs wypowiedzi kretyna z Mon'u = iz cwicza latanie (dzienne i nocne) w terenie zurbanizowanym. Ciekawe - nieprawdaz? Skoro prawo miedzynarodowe tego zabrania... my to praktykujemy :P... I zwaz na jedno = to nie jakas misja awaryjna - to Trening. A tego nie prawo nie przewiduje. Latania mysliwcow nad miastem. Pisze w skrocie - nie podajac zadnych prawnych ustaw i paragrafow. Niedowiarki - latwo moga sobie sprawdzic w necie chociazby.
Ale co tam... jakies niecale milion poznaniakow... ... przywyknie badz slowem sie nie odezwie. Wazne ze taniej.. niz postawic makiety chocby i z lanego betonu.. w niedalekim miejscu.. ktorym jest poligon w wiosce wojskowej Biedrusko. Olbrzymi. Ale to juz insza inszosc.
A tak juz z czystej ciekawosci (elektronikow z zamilowania / wyksztalcenia)... sie zapytam.... czysto zlosliwie i realnie.. daloby sie zasymulowac namierzanie takowego mysliwca - za pomoca chalupniczego systemu (pseudo namierzania) ? :D Heh... wiem ze to Bogom w okno strzal... ale co mi szkodzi :P
Uprasza sie wszystkich - o przejscie pod ten adres: http://www.xudb.pl/ jesli chca uczestniczyc w forumowch dywagacjach.

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Tue, 26. Feb 08, 07:06

Jeszcze włam się do kompa samolotu i wyświetl info w stylu: "Wypad, albo Ciebie uziemię" ;-)
BTW, ja tam z mojego mieszkanka jestem bardzo zadowolony - cisza taka, że w nocy w lato usłyszysz świerszcza w trawie gdzieś z 500 m. W dzień minimalnie głośniej, ale daleko do drogi, wiejską drogą samochody rzadko jeżdżą i cisza jest błoga :D

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 26. Feb 08, 20:22

Coś Deady jakąś ściemę tu zapodaje :P.
Byłem dwa razy na targach przez cały dzień w Pozen i nic nad głową nie latało, poza dużymi muchami, bo wtenczas był upał :roll: .

A poważnie, o Stingerach zapomnij, szkoda młodego życia :). Może zacznij puszczać wysoko kolorowe latawce, domowej roboty rakiety z paliwem z saletry amonowej, albo zacznij latać na paralotni, wymuszając pierwszeństwo :P.
Jeśli naprawdę tak Ci uprzykrzają życie te latadła, można porozumieć się z mieszkańcami, zacząć zbierać podpisy pod wspólna petycją o zakaz lotów o określonych godzinach, na określonych wysokościach, może o wyrugowanie jednostki czy inne, albo osobiście znależć kruczki prawne, opracować pismo i zacząć wysyłać je urzędowo imiennie do odpowiednich urzędników, z prośbą o interwencję. Jak się nie uda po paru latach, to mając odpowiednie dowody - pisma odmowne - wezwać TVN Uwaga jako ostatnią deske ratunku :)...

Btw, też na razie cieszę się z względnej ciszy domowej. Wprawdzie w lecie nad głową przelatują nam czasem i co 5 minut te największe jumbojety, podchodzące do lądowania na pas Okęcia, ale ponieważ do lądowania mają stąd jeszcze z 10-15 km, to ich wysokość nie jest taka tragiczna. No i lądują, więc ujmują mocy, gdyby to był start, pewnie byłoby o wiele gorzej, zresztą wystarczy się na osiedle Okęcie przejechać i posłuchać. Tam bym nie chciał mieszkać, a niektórzy muszą, współczuję :( ...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Sun, 2. Mar 08, 23:00

Ciesz sie. Stawiac bogom piwo - czy mirre im palic - sam nie wiem - iz nie co dnia stac nas na ich treningi.
Zapraszam Cie na tydzien badz dwa do sie. I w ten czas przyjdzie Ci doswiadczyc :P
Zbierac podpisy i inne podobne? Nie posiadam motyki niestety co by sie na sloneczko porywac :P I bez urazy... ale wydaje mi sie iz rozmawiamy... w mysl przyslowia: "slepy o kolorach" :D
Dobra. Ja pomarudzilem ;) Czas na innego chetnego "odwaznego" ;)
Uprasza sie wszystkich - o przejscie pod ten adres: http://www.xudb.pl/ jesli chca uczestniczyc w forumowch dywagacjach.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Mon, 3. Mar 08, 12:33

Apropo narzekania, coś co mnie osobiście wkurza to korki na mieście - dzisiaj rano prawie godzinę autem do pracy, codziennie wracając do domu muszę przejechać znów przez całe miasto i godzinka w plecy ...
Mieszkanie w dużym mieście zaczyna mi wychodzić bokiem, 2h dziennie w aucie :/

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Mon, 3. Mar 08, 14:20

Wqrza mnie okno na ścianie za moimi plecami. Odblask z prawej strony na ekranie mojego laptopa powoduje, że nie widzę, co tam jest i muszę siedzieć bokiem... >:E
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 3. Mar 08, 18:23

Mnie nie cieszy wcale, że tyle do zrobienia, a tak mało czasu :P. Ale to teraz, jak mam już pracę, bo wcześniej przez parę miechów mi to wcale nie przeszkadzało :roll: .
Tak o korkach, po skończeniu pracy w jednej firmie, do której dojeżdżałem też z godzinkę, stając czasem na długo w korkach, warszawskich, bodaj najdłuższych w kraju ;), a teraz udało mi się znależć prackę o 15 minut drogi z domu, na wsi, i jestem z tego baardzo hepi :D.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 7. Mar 08, 10:42

no to ja nie na temat - nie mam na co po marudzić.. ;)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 16. Apr 09, 14:52

Ci okropni politycy, na nich możnaby w nieskończoność narzekać, szczególnie na obecną ekipę kaczora Donalda :twisted: :wink: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”