[X3] Triki do X3: Reunion

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Norbert 24
Posts: 10
Joined: Sat, 6. Jan 07, 18:25

[X3] Triki do X3: Reunion

Post by Norbert 24 » Sat, 6. Jan 07, 19:01

Witam jest to mój pierwszy post na tym forum więc siema wszystkim. :D
Mo ja prośba jest taka czy ktoś by był wstanie mi podać kilka trików na zwiększenie rangi, skończyłem fabułę i chciałbym zagrać w tą dodatkowa misje Bala Gi. mam mało kaski ale po odszukaniu statków do przejęcia to nie problem jedną stacje mam z misji tzn. kopalnię wiec zostaje ranga. Jest jakiś szybki sposób na zdobycie rangi u ras ???

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sat, 6. Jan 07, 19:32

handlować i walczyć z piratami/khaakami/xenonami na ich terenie

saber1
Posts: 154
Joined: Sat, 14. Aug 04, 12:09
x3tc

Post by saber1 » Sat, 6. Jan 07, 19:55

W łatce 2.0.02 (tej z Misjami Bala Gi's Joy) dodali kilka misji BBS.
Jedna z nich to możliwość "datku na cele dobroczynne" - działa tylko jeśli już jesteś przyjacielem rasy ( no powiedzmy od poziomu, kiedy możesz już dokować i latać wszędzie u danej rasy). Im wyższa poprawiana opinia tym niższy efekt łapó.... ehem ... działalności charytatywnej.
Jeśli masz problemy z angielskim to misję poznasz po kilku przyciskach do wyboru wysokości przekazu. Co lepsze - misja nie znika z BBS-u po wybraniu - możesz kilkakrotnie robić "darowizny" :D .

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Sat, 6. Jan 07, 20:17

Tyle, że chłopak nie ma kasy bo robił samą fabułę tylko.
Moja propozycja: wsiąść do TS i zacząć prowadzić handel lub myśliwcem polować na samotnych piratów. W ten sposób zdobędziesz doświadczenie w grze i podniesiesz reputację.

Pozdrawiam
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

Przemek26
Posts: 32
Joined: Fri, 18. Jun 04, 23:51
x2

Post by Przemek26 » Sun, 7. Jan 07, 12:50

Uwaga Spoiler:

Spoiler
Show
Szybka kasa:
Znajdz opuszczony statek w Menelaus Frontier ( Sprawdz na forum gdzie jeszcze stoja opuszczone statki) - Wart jest ponad 800.000 cr. Sprzedaj go i kup farme pszenicy w Home of light i statki do jej obslugi.
Rozpocznij w niej produkcje i w miedzyczasie poluj na piratow. Teraz powinno pojsc z gorki....
Sajonara.


Per Aspera Ad Astra

Korporacja Wars 'n' Guns:
Skończona Fabuła, M7 jako statek flagowy, TL Słoń, 2 x K ; fura transportowców i zbyt wiele fabryk by je tu wypisać...

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Sun, 7. Jan 07, 13:32

Albo zmaxuj mu prędkość i rób handel (skup się na ogniwach i bogazie).
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Przemek26
Posts: 32
Joined: Fri, 18. Jun 04, 23:51
x2

Post by Przemek26 » Mon, 8. Jan 07, 23:06

Co kto lubi... Ja osobiscie wole polowac na piratow.
Sajonara.


Per Aspera Ad Astra

Korporacja Wars 'n' Guns:
Skończona Fabuła, M7 jako statek flagowy, TL Słoń, 2 x K ; fura transportowców i zbyt wiele fabryk by je tu wypisać...

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Tue, 23. Jan 07, 00:01

Hm tricki, a wiec teraz odkrylem, moze ktos nie wiedzial, a wiec:
Jezeli znudzily sie wam te obrazki, ktore ogladacie, jak sie wam savy laduja, to mozecie je zmienic, na byle jaki chcecie. Trzeba wejsc w glowny katalog X3/loadscr i umiescic obok tych danych przez Egosoft swoje obrazki/zdjecia itp :). (Wazne, by obrazki byly w formacie *.jpg)
Taka mala ciekawostka, a cieszy :P.


A i mam takie pytanie, czy ktos wie, gdzie sa umieszczane zrzuty ekranow z gry ? W czasei gry wciskam przycisk Print Screen, cos gra tam burczy i ... nic , nie moglem znalezc odpowiedniego folderu, ze screenami :|.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Tue, 23. Jan 07, 00:24

ZTCP w X2 był osobny konfigurowalny klawisz i katalog w którym były robione zrzuty ekranu. Może tak samo jest w X3? Było to chyba w tym menu przed startem gry, albo w opcjach. Nie pamiętam już.

WoyTass
Posts: 400
Joined: Mon, 11. Dec 06, 13:30
x3tc

Post by WoyTass » Tue, 23. Jan 07, 08:36

Na dysku C w moich dokumentach masz folder Egosoft. Tam są zapisane stany gry i zrzuty.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Tue, 23. Jan 07, 08:44

Jest, C:\Document And Settings\User\Moje Dokumenty\Egosoft

Hm, szukalem tego w katalogach Dane APlikacji itp, ale, ze tak bedzie schowany, to nie przypuszczalem. Dzieki :).

\\EDIT
O i savy tez sa tam schowane :> Warto wiedziec :].
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Tue, 23. Jan 07, 09:42

A co do save'ów... Czy ktoś wie jak można zmienić ich lokalizacje (jakiś trick czy coś ).... Nie lubię gdy miejsce na dysku systemowym się kurczy, a w przypadku X3 jest to dość odczuwalne. W tej chwili zajmują one 100mega, +drugie tyle jakiegoś backup'u ......

Gdzie są te czasy gdzie wszystko było w folderze z grą a tylko w wewnątrz jej ustalało się profile, teraz prawie każda gra dokłada swoje trzymega do "Moich dokumentów" :cry:

Przemek26
Posts: 32
Joined: Fri, 18. Jun 04, 23:51
x2

Post by Przemek26 » Tue, 23. Jan 07, 09:43

W menu startowym gry jest taki przycisk "ustaw folder na zrzuty ekranu" czy jakos tak gdzies pomiedzy ustawieniami graficznym a dzwiekowymi.... To pierwsza rzecz jaka nas wita w X3.
Sajonara.


Per Aspera Ad Astra

Korporacja Wars 'n' Guns:
Skończona Fabuła, M7 jako statek flagowy, TL Słoń, 2 x K ; fura transportowców i zbyt wiele fabryk by je tu wypisać...

Przemek26
Posts: 32
Joined: Fri, 18. Jun 04, 23:51
x2

Post by Przemek26 » Tue, 23. Jan 07, 09:45

Kolejny trik:


Jezeli oslony w twoim M7 (tylko dla tego pojazdu to testowalem) niebezpiecznie spadna, przesiadz sie do innego statku i kaz M7 zadokowac do jakiejs stacji. Gdy tylko zadokuje, kaz mu przyleciec do ciebie. Oslony beda 100%. Czysta magia.....
Sajonara.


Per Aspera Ad Astra

Korporacja Wars 'n' Guns:
Skończona Fabuła, M7 jako statek flagowy, TL Słoń, 2 x K ; fura transportowców i zbyt wiele fabryk by je tu wypisać...

boto
Posts: 324
Joined: Tue, 25. Jan 05, 19:25
x3tc

Post by boto » Tue, 23. Jan 07, 15:35

to działa na wszystkie statki ;)

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Mon, 29. Jan 07, 15:43

Moze nie tyle triki co ciekawostki.
W Ianamas Zura, zaczalem polowac na piratow. Zostawiaja po sobie sporo dobra w dodatku, wiec - zamiast meczyc sie ze zbieraniem - nakazalem swojej Novie - automatycznie pozbierac wszystko. Ciekawostka jest to - ze podczas podlotu do kontenera - nie wylacza wogole oslon, zbiera az milo - czasem przy pelnej predkosci ;) Osobiscie juz kilka razy mi sie zdarzylo rozwalic czesc kadluba - gdy kontener o niego zawadzil, stad chec podzielenia sie tym "pseudo trickiem". W tym czasie mozna sobie kawe zrobic czy cos. Jak zbierze z 6-8 kontenerow - pojawiaja sie nowi piraci ;) I tak juz blisko 30Mln nazbieralem.. na kafarach i innych drozszych rzeczach, wlacznie ze sprzedaza przejetych statkow.

Druga rzecz - to spostrzezenie: Przy ataka na wielkie jednostki(misje killerskie) Mamuta np, system celowania - dziala dziwnie - jestem cale 2 km od celu -a ten mi pakuje cala serie POD statek.. irytujace. I nie ma to nic wspolnego z inercja lotu, przetestowalem na predkosci 0.
Coz... przywyklem - do tego, ze rozwalajac te kolosy - wylaczam Bojowe literka K - i wale jak do tarczy ;) Drobnostka.. ale przynajmniej trafia sie w cel ;) Pozdrawiam

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Mon, 29. Jan 07, 20:17

Przemek26 wrote: Jezeli oslony w twoim M7 (tylko dla tego pojazdu to testowalem) niebezpiecznie spadna, przesiadz sie do innego statku i kaz M7 zadokowac do jakiejs stacji. Gdy tylko zadokuje, kaz mu przyleciec do ciebie. Oslony beda 100%. Czysta magia.....
Do tego mam ideologie:
stacja jako taka ma gigantyczne źródło energi i jest w stanie w ułamku sekundy naładować tarcze zadokowanego okrętu. A że nie może być pilota w środku? No cóż... takie gigantyczne przerzucenie energi generuje pole, które zabiłoby żyjące istoty będące wewnątrz statku...

To tyle..
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Mon, 29. Jan 07, 20:38

Hmm, a ja myslalem zawsze, ze jak my sami nie siedzimy w statku, to wlasnie nie komputer pokladowy nim steruje, a inny pilot(piloci).
Bo hm, trudno byloby, jak my siedzimy w statku, jednemu pilotowi np ogarnac takie bydle jak M6 lub M1, M2 albo TL.

Jest to po prostu jeden z bugow gry :P, tak jak przeskakiwanie przez bramy skokowe, klopoty z autopilotem jednostek niekierowanych przez nas, ... wymieniac w nieskonczonosc ...

Trza sie przyzwyczaic i cieszyc innymi aspektami gry :)
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Przemek26
Posts: 32
Joined: Fri, 18. Jun 04, 23:51
x2

Post by Przemek26 » Mon, 29. Jan 07, 22:40

Do tego mam ideologie:
stacja jako taka ma gigantyczne źródło energi i jest w stanie w ułamku sekundy naładować tarcze zadokowanego okrętu. A że nie może być pilota w środku? No cóż... takie gigantyczne przerzucenie energi generuje pole, które zabiłoby żyjące istoty będące wewnątrz statku...

Hehe :) , grunt to wyobraźnia, nią można sobie wiele luk w X3 "załatać".
Sajonara.


Per Aspera Ad Astra

Korporacja Wars 'n' Guns:
Skończona Fabuła, M7 jako statek flagowy, TL Słoń, 2 x K ; fura transportowców i zbyt wiele fabryk by je tu wypisać...

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Mon, 29. Jan 07, 22:48

dzięki właśnie takiej wyobraźni stare tytuły wciąż są grywalne. Umysł uzupełnia szczegóły w grafice i mechanice gry :lol: Ktoś sprawdzał ten trik na okręcie M2 lub M1? (w Splickim Pythonie dość wolno regenerują się osłony :roll: ...)

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”