Jak na M1?

Moderator: DJ Die

Post Reply
Dewilish
Posts: 136
Joined: Fri, 13. May 11, 10:19

Post by Dewilish » Wed, 6. Mar 13, 21:04

TinniT wrote:Musím říct, že jsem se konečně dostal k tomu TerraCorp fleet zkusit a mám jednu otázečku... Jak dlouho trvá, než se pilot vytrénuje o třídu výš? (počítejme bez vojenských střetů), ještě mi totiž ani jedna skupinka nepřežila nájezd pirátů, kvůli které jsem si je pořizoval :D
je to běh na dlouhou trať, hlavně než se to pořádně rozjede :) ideální je začít cvičit v klidnym sektoru bez nepřátelské aktivity, zkušenosti dostávají za každý bojový let. Na hlídky sem nasazoval až piloty v M3, proti těm si piráti ani neškrtli :twisted:

Mordin Ashe
Posts: 85
Joined: Sat, 2. Mar 13, 08:28
x4

Post by Mordin Ashe » Fri, 8. Mar 13, 15:18

Dříve nebo později znovu rozjedu i X3R, tam mi to půjde určitě a doufám, že si ten mod užiju. Akorát doufám, že se mi nestane to co se mi teď stalo v X3AP, kdy paranidská flotila zničila úplně všechny stanice i lodě v Home of Light, včetně Terracorp HQ. To by mohlo trochu pokazit plány :)

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Sun, 19. May 13, 15:56

M1 sú silné ak sú používané správne. Nalož to naplno loďami Aamon Prototype, ktorú dostaneš za prejdenie hlavného príbehu hry X3:AP.
Všetky Aamon si nastav ako Wingman, a potom ich zaparkuj do svojej M1. Keď stretneš nepriateľa, tlačítkom, ktoré si už nepamätám dáš wingmanom príkaz "útok na môj cieľ", oni vyletia a zaútočia. Keďže hráš X3:AP, odporúčam naložiť Thunderbolt missiles do každého Aamona, lebo sú to veľmi silné rakety proti stíhačom aj veľkým veciam (v množstvách).
Využi chaos ktorý spôsobia tvoje M3+, a sám sa vrhni do boja proti veľkým lodiam vo svojej M1. Len sa nedostaň do krížovej paľby lodí M2, stíhače si poradia s tými nemotornými gigantmi.

Spôsob boja s M1 je vlastne v tom, vypustiť obrovský húf stíhačiek na nepriateľa, a spôsobiť totálny chaos, ktorý ho nakoniec zabije.

Sám si vyskúšaj boj proti 60 lodiam M3+, je to absolútny chaos, rozdrtia ťa bez šance, je to tak veľký počet, že budeš mať problém so zameraním cieľa, nieto ešte niečo zničiť.


Kukni toto video:
http://www.youtube.com/watch?v=H06fpyFtZVc
^^
Bez jedinej stratenej lode vyčistil Xenonský sektor, s húfom Teladských Sokolov s raketami Thunderbolt.

Mordin Ashe
Posts: 85
Joined: Sat, 2. Mar 13, 08:28
x4

Post by Mordin Ashe » Thu, 22. Aug 13, 08:57

Super, díky za rady všem. Trochu jsem se tomu věnoval a znovu si rozehrál AP a došel jsem k závěru, že jediný způsob jak M1 zahrát efektivně jsou lodě s 200MJ štíty a hromadou raket, protože AI s lasery prostě neumí zacházet. Pro mě docela zajímavé uvědomění, protože raketám jsem se vždycky vyhýbal, nikdy jsem je neměl rád a zjištění, že jsou pro M1 naprostá nutnost mě trochu nepříjemně překvapilo, ale co už.
Původně jsem byl navíc přesvědčen, že rychlost stíhače AI v soubojích pomůže přežít, ale tuhle myšlenku jsem už zahodil, protože s tím jak AI lítá je u rychlejší lodi akorát větší pravděpodobnost, že to v plné rychlosti napere do stanice, nebo rovnou do mě. Lasery jsem volil většinou PAC, rychlé střely s rozumným dosahem za malou cenu a s minimální spotřebou energie, navíc se dají nasadit jak do hlavních zbraní, tak věží, takže o jeden logistický problém míň. 200MJ štíty bez debat, cokoliv menšího a v soubojích hrozí ztráty. Ve výsledku mi přišli nejlepší Falcon haulery jako v tom videu, Aamon je fajn, ale nechce se mi stavět a Falcony jdou koupit v neomezeném množství snadno a jednoduše.

Podle toho jsem si postavil lodě a dokázal jsem s několika M1 (zeus, colossus, shark, raptor) vyčistit sektory od xenonů i jiných hrozeb bez jakýchkoliv problémů. Nakonec mám docela radost, že se mi konečně povedlo ty M1 létat tak, že jsou sice drahé a peklo na logistiku, ale funkční a opravdu zábava pozorovat. Navíc nakonec opravdu nezáleží na tom, jakou M1 si člověk vybere, protože 30 stíhačů bohatě stačí na jakýkoliv problém a tak si můžu ve výsledku létat s loděma, které se mi líbí (zeus) a nemusím je volit podle toho, který je nejlepší.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”