X3-TC-Hledám-Finanční zpráva (skript/Mod)

Moderator: DJ Die

Post Reply
Rostiro
Posts: 102
Joined: Wed, 1. Aug 12, 02:19
x3tc

X3-TC-Hledám-Finanční zpráva (skript/Mod)

Post by Rostiro » Mon, 26. Aug 13, 21:13

Ahoj, nevím jestli něco takového existuje nebo blbě hledám, ale hledám nějaký mod či skript, který dokáže zobrazit detailní finanční zprávu.
Ideálně profit za určitý čas a rozepsání do jednotlivých stanic a komplexů.
Kdyby to umělo dále rozepsat i lodě co vlastním třeba napojených na CAG, tak by to bylo super, ale ať hledám jak hledám nemůžu nic podobného najít :(.

Jen to nesmí být Station Financial Manager, ten mně z nějakého důvodu nefunguje resp. mně při jeho zapnutí pořád mizí prachy a to tak že ve velkém, ale ty výpisy jsou OK.
Děkuji

Edit aha tak ztrácení peněz není díky SFM, ale něčemu jinému, ale nevím čemu teda sakra, nemám žádného tradera, který by nakupoval, jen ty co jsou přiřazeny stanicím a ti nakupují za peníze stanice, ale i tak mě vždy za nějakou dobu (nepravidelně) zničeho nic z účtu zmizne 500k-700k cr.
Zrovna když šetřím na Obchodní systém MK3. Do háje a ani nevím jak zjistit co se s těmi penězi děje, kam mizí a proč :(

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Tue, 27. Aug 13, 14:39

tak mizeni penez muze byt spojeno s pouzivanim prave tech obchodnich zastupcu.
oni si berou plat za vykonane cesty. proto jsem je nikdy nepouzival.
co se tyka financni zpravy, tak na tu jsem nikdy nenatrefil. vzdy jsem to pocital podle toho, kolik ktera stanice vyrobyla/prodala a za jakou cenu byly nakoupenoy suroviny/polotovary.
ale v 90% stavim vzdy sobestacne komplexy, takze suroviny a polotovary nenakupuji.

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Tue, 27. Aug 13, 23:53

Rostiro: v X2TT, X3R, X3TC se mi v několika sektorech stávalo též, že mizeli prašule.
Mira CZ: obchodníci pokud mají danou stanici jako domovskou (nemyslím zásobovací lodě) tak s financemi stanice nemají nic společného, berou prašule od Tebe (z lodě)
Rostiro: vyřešil jse to tak, že jsem v těch sektorech nestavil, al epři každé hře to bylo jinde, tudíž jsem to považoval za "zpestření" hry a (v hlavě) jsem to přisuzoval hackesrkým utokům na stanici (třeba to je i pravda a něco takového ve hře zakomponovaného v pokrytu je)
nejčastěji se mi ztráceli prašule v Piratských sektorech a sektorech poblíž, takže jsem se na obsazené sektory vykašlal a od té doby buduji jen minimum stanic (případně komplexy) v neznámých sektorech

Správa majetku: jediné jak sleduji zda stanice vynáší nebo ne, ale grafické zpracování jako je třeba v AP by nebylo do věci

Rostiro
Posts: 102
Joined: Wed, 1. Aug 12, 02:19
x3tc

Post by Rostiro » Wed, 28. Aug 13, 11:56

Ahoj díky, no já si říkal jestli nezačali kolidovat skripty po nahrání do již rozehrané hry, takže začínám znovu a uvidím.
Jinak Tradeři si berou poplatky, ale je to třeba 3000cr za cestu, ale mně mizelo třeba 500000cr z ničeho nic.
co se táče skritů na zprávu financí, tak jsem našel
http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=243204
Je to celkem dobré jen je trošku problém, že tam musí člověk vše co chce sledovat dát ručně. A bohužel kam ty prachy mizí nezjistil :D

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Wed, 28. Aug 13, 21:13

nejvice mne mrzi, ze v X2 se dal aktivovat na stanici softver, ktery si sam automaticky nastavoval ceny pro prodej a nakup vyrobku/polotovaru/surovin podle okolnich stanic tak, aby byla cena vzdy o 1 kredit pod okolnimy cenamy.
a v dalsich dilech tam ten soft uz nebyl

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Wed, 28. Aug 13, 23:57

"Komoditní logistika" tuším se to jmenovalo :) zakoupit se to dalo tuším jen ve Fontáně zisku a možná i u TerraCorpu :oops:

Rostiro
Posts: 102
Joined: Wed, 1. Aug 12, 02:19
x3tc

Post by Rostiro » Thu, 29. Aug 13, 11:05

Tak pokud je to komoditní logistika, tak ta je myslím i pro TC
http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=221815
Ještě snad to bude fungovat.

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Sun, 1. Sep 13, 23:32

TTenk wrote:"Komoditní logistika" tuším se to jmenovalo :) zakoupit se to dalo tuším jen ve Fontáně zisku a možná i u TerraCorpu :oops:
pokud to byla odpoved na muj prizpevek stran softu pro korekci cen tak to urcite neni ono, protoze se to kupovalo ve vlastni stanici prez prikazovou konzoli stanice a bylo jedno, kde ta stanice stala a u koho jsi ji koupil.

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Mon, 2. Sep 13, 14:32

CLG a ten druhý typ obchodníka (nespomeniem si názov) spôsobujú mizenie peňazí. Musíš dávať výplatu pilotom.

Rostiro
Posts: 102
Joined: Wed, 1. Aug 12, 02:19
x3tc

Post by Rostiro » Mon, 2. Sep 13, 22:28

JJ vím CLG a CAG, platíš za cestu od druhého lvl každého pilota, ale cana by měla být pár tisíc ne půl mega :D, Ale ještě to zkusím jestli, tam není nějaká blbost. Jinak já původně CAG nepoužíval a peníze mizely taky, ale něco na správu továren jsem tam měl.

Jinak pro Miru CZ ten CAG funguje podobně jak ta komoditní logistika, nastavíš v příkazu stanice za jakou min cenu a max cenu nakupovat a prodávat a zbytek ti to upravuje dle cen v okolí, jen teda pak musíš lodím říct, že máj lítat dle CAG, a upravit jim pár dalších parametrů jako jsou skoky atd. A hlavně lodě levelují, a třeba na začátku neumí prodávat výrobky :D, což je celkem směšné, ale zase to dělá hru maličko obtížnější a hlavně už to pak docela na****, když ti pak vycvičeného pilota někdo sundá, což třeba v XRM je furt :D

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Sun, 15. Sep 13, 04:10

Rostiro wrote:JJ vím CLG a CAG, platíš za cestu od druhého lvl každého pilota, ale cana by měla být pár tisíc ne půl mega :D, Ale ještě to zkusím jestli, tam není nějaká blbost. Jinak já původně CAG nepoužíval a peníze mizely taky, ale něco na správu továren jsem tam měl.

Jinak pro Miru CZ ten CAG funguje podobně jak ta komoditní logistika, nastavíš v příkazu stanice za jakou min cenu a max cenu nakupovat a prodávat a zbytek ti to upravuje dle cen v okolí, jen teda pak musíš lodím říct, že máj lítat dle CAG, a upravit jim pár dalších parametrů jako jsou skoky atd. A hlavně lodě levelují, a třeba na začátku neumí prodávat výrobky :D, což je celkem směšné, ale zase to dělá hru maličko obtížnější a hlavně už to pak docela na****, když ti pak vycvičeného pilota někdo sundá, což třeba v XRM je furt :D
no a prave tohle v X2 nebylo, sice jsi tam nastavil puvodni vychozi cenu, za kterou se prodavaly vyrobky, ale potom uz si to stanice ridila sama.
a piloti sice levelovali take, ale nijaky vliv toé na jejich vykon nemelo, pouze, pokud jsi je potom presadil do UT

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Thu, 19. Sep 13, 10:29

Mira CZ wrote: pokud to byla odpoved na muj prizpevek stran softu pro korekci cen tak to urcite neni ono, protoze se to kupovalo ve vlastni stanici prez prikazovou konzoli stanice a bylo jedno, kde ta stanice stala a u koho jsi ji koupil.
Nevím no, já scriptovací konzoli nepoužívám, mam na to vlastní názor (tedy z vlastní zkušenosti vím, že bych si hned napsal script na vkládání plně vybavených a upravených lodí, stanic, ruzné upravy sektorů a přeskakování úkolů, což pak hra ztrácí smysl.. ;) )

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Thu, 19. Sep 13, 21:00

TTenk wrote:
Mira CZ wrote: pokud to byla odpoved na muj prizpevek stran softu pro korekci cen tak to urcite neni ono, protoze se to kupovalo ve vlastni stanici prez prikazovou konzoli stanice a bylo jedno, kde ta stanice stala a u koho jsi ji koupil.
Nevím no, já scriptovací konzoli nepoužívám, mam na to vlastní názor (tedy z vlastní zkušenosti vím, že bych si hned napsal script na vkládání plně vybavených a upravených lodí, stanic, ruzné upravy sektorů a přeskakování úkolů, což pak hra ztrácí smysl.. ;) )
ja taky nepisu, ze to bylo prez SCRIPTovaci konzoli, ale PRIKAZOVOU konzoli.
normalni, regulerni prikaz, ktery se ti ukazal v nabidce po zaplaceni poplatku za odstartovani.
v soucasne nabidce stanic to je na urovni prikazu: prevod penez na ucet hrace.

robbyrobby
Posts: 27
Joined: Tue, 3. Sep 13, 05:46

Post by robbyrobby » Fri, 20. Sep 13, 17:25

no to asi myslis bonus pack pre x2, http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=65079

no a to co pise robila deluxe verzia, nakup 100 000 po spusteni a potom poplatky

pravdupovediac som to moc netestoval (deluxe) lebo na elektrarni s deluxe a bez som ziadne rozdiely v zisku v prospech deluxe verzie nenasiel

v x2 pouzivam mini verziu ktora robi prevod penazi a ma statistiku ze kolko, uz od SVP miniverzie 2 TS majuci HEK (handel rozsijujuci kit 1) z jednej stanice nejdu na no rovnake miesto nakupovat, bez miniverzie chodili na to same miesto

btw: vyssie verzie ako X2 som nehral kvoli malemu pismu, ale mysim ze k nim tiez existuje bonuspack

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Tue, 24. Sep 13, 19:05

robbyrobby wrote:no to asi myslis bonus pack pre x2, http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=65079

no a to co pise robila deluxe verzia, nakup 100 000 po spusteni a potom poplatky

pravdupovediac som to moc netestoval (deluxe) lebo na elektrarni s deluxe a bez som ziadne rozdiely v zisku v prospech deluxe verzie nenasiel

v x2 pouzivam mini verziu ktora robi prevod penazi a ma statistiku ze kolko, uz od SVP miniverzie 2 TS majuci HEK (handel rozsijujuci kit 1) z jednej stanice nejdu na no rovnake miesto nakupovat, bez miniverzie chodili na to same miesto

btw: vyssie verzie ako X2 som nehral kvoli malemu pismu, ale mysim ze k nim tiez existuje bonuspack
jo byla to deluxe
nazev uz jsem zapomel-dlouho co jsem to hral na posledy
byl to asi nejvymakanejsi system co se tykal vsech dilu - podle mne !
udrzoval cenu vyrobku vyzdy na max mozne cene, ale aby byl porad o 1 credit levnejsi nez konkurence, a aby pritom neprodelaval.
kratkodobe to neslo moc poznat, ale v dlouhodobem horizontu to byla pecka.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”