SK preklad X-Rebirth

Moderator: DJ Die

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Sat, 29. Mar 14, 06:34

1.25 bol super patch, výkon vylepšil, a veľmi sa mi páči to, že pridali tkz. "Commercial Agent". Veľmi to pomáha.


Čítali ste plány do budúcnosti? Idú kompletne prerobiť highway. Osobne tipujem že to bude rýchlejšie a zmenia spôsob akým budeme cestovať (namiesto "držania sa za chrbtom najrýchlejšej lode" bude niečo iné).

Ešte vraveli že idú dačo pomeniť s interiérmi staníc. Nie priamo, ale idú spraviť nejakú hernú mechaniku ktorá by dovoľovala nakupovať a kecať s ľudmi na palube BEZ toho aby ste museli pristáť. Myslím že môže byť.

Ja hlavne čakám kým pridajú nejaké poriadne príkazy pre lode. "Zaútoč na môj cieľ" a "Presuň sa tam, kam kliknem na mapu".

Ešte by som veľmi rád videl veliteľské mostíky. Momentálne keď pristanem na svojej lodi, som na pristávacej ploche, a to je všetko. Ja by som chcel veliteľský mostík. Nemusí byť funkčný, môže to byť re-skin pristávacej plochy... A ešte nejaká taktická mapa zobrazujúca okolie lode a ukazovateľ stavu života a modulov.

Warus
Posts: 64
Joined: Sun, 8. Dec 13, 22:33

Post by Warus » Wed, 16. Apr 14, 19:37

Pane jo píter...
Tak som si stiahol ten preklad, ale musím napísať, že to čo zatiaľ urobil peter143, musela byť makačka. Držím palce k úspešnému dokončeniu peter...a máš môj obdiv. Nemám veľa času na hranie...len občas si niekam zaletím...ale ak budem vidieť nejaké väčšie nedostatky...dám určite vedieť. Ešte raz vďaka ;)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Thu, 17. Apr 14, 17:48

Ďakujem, na preklade sa pracuje ďalej, teraz som si dal neplanovanú pauzu kde som čakal na 1.3 patch, čo zase pomenia, doplnia alebo vynechajú. Je zase toho dosť zmeneného, veľa vecí je tam naviac. Teraz to kompletujem riadok po riadku, o nedlho ak sa mi to podarí cez sviatky, výjde upravená, gramaticky poľudštená slovenčina na verziu 1.3.
Ešte raz vďaka za podporu, Peter.
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

Warus
Posts: 64
Joined: Sun, 8. Dec 13, 22:33

Post by Warus » Thu, 17. Apr 14, 18:33

Nemáš za čo Pítre :D Užívaj si sviatky.
Vlastne... všetkým Vám prajem príjemnú veľkonočnú dovolenku :D

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Thu, 17. Apr 14, 20:14

Chceš kód ku beta verziám?
Potom môžeš hrať s verziami ktoré ešte nevyšli.
1.30 mám už asi dva týždne.

Warus
Posts: 64
Joined: Sun, 8. Dec 13, 22:33

Post by Warus » Thu, 17. Apr 14, 20:33

Zdravíčko...myslíš tento ... IBackedUpMySaves ... ? Ten som použil perd tým na prístup do bety. Ale teraz ju mám vypnutú :P

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Thu, 17. Apr 14, 21:01

To som vravel prekladateľovi :) No ale dobre, ten kód tu už je. IBackedUpMySaves

Warus
Posts: 64
Joined: Sun, 8. Dec 13, 22:33

Post by Warus » Fri, 18. Apr 14, 13:37

...to som si uvedomil...ale až keď som to dopísal a poslal. Ale nevadí :D

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Sun, 20. Apr 14, 16:06

To: Earth ultimatum IV - vďaka, viem o tom ale ver že nieje v mojej moci preverovať, rozbaľovať každú betu, zakaždým 6GB, už teraz mi Rebirth robí na disku cca. 35GB. Oni sami v tom nemajú po tých patchoch doteraz jasno čo z tej hry chcú vlastne urobiť. Budem sa radšej držať toho ako doteraz, 1.24, 1.25, 1.3.... Dosť to menia v každom vydaní.
Podľa môjho názoru, k horšiemu. Nechápem čo má napríklad znamenať ten STEAM prídavok a kopa textu - nezmyselná, nepotrebná vec aj tak mám vždy Steam otvorený na pozadí a viem preto že sledujem čo je nové, ďalšia vec: čo poriešili s tým že zaradili lode a stanice pod seba ? Vynechali tie tri tlačítka naboku ? Nič, zneprehliadnili to s kopou klikania naviac, obchodný menežer vôbec nezmenený, ostali pre lode len tri trasy... tá informácia o ľuďoch na stanici ? to je čo ??? aj tak či tak musím pristáť, flákať sa v škaredých priestoroch aby som niekoho najal. Znovu kvôli prekladu a prisahám asi 12-krát hrajem odznova príbeh, lode sa respavnuju prepletené v kope na jednom mieste, dráhy lodí sa križujú a búraju do stanice, ako včera búchala do stanice dokedy sa nezničila a ??? mission end... opakovačka. K obchodným priradili po krídlach sprievodné stíhače... a ako letia ? kde sa nakľáňa Rahanas aj oni ako keby mal včelie krídla. Lode niektoré neviditeľné, zasekávajú sa v bráne - včera som ju musel na úkor reputácie poštekliť kanónom aby vyletela a začala zmätkovať. V príbehu lode Plutarchu stoja ako zmätci, reputácia -25 a ja stojím a strieľam, ešteže najazdníci bojujú ako tak. Pol dňa čakám na svoj Arawn cez dva sektory - on nič, idem tam a bez príkazu si strieľa na stanicu plutarchu, pridem k nemu a on jump na miesto kde som ho čakal. Hlavne že ma zvolené nie útok ale obranu seba. Toto je hra ? Neviem čo chcú riešiť ďalej, koľko patchov chcú ešte vydať, ale viem jedno - nevenujú sa podstate.
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Sun, 20. Apr 14, 16:15

k tomu ešte aby si si nemyslel že vidím len to zlé, ale ono je to horšie každým patchom ako to zlé. Riešia hlúposti, menu, steam a doteraz neporiešili samostatnosť nákupu, mám tri lode a oni nevedia sami od seba obchodovať, stoja ako trúdi neďaleko mňa a nič... včera dokonca zavadzali v priestore stavby a nebolo boha ich odtiaľ vyhnať pretože v hre na to nieje príkaz.... stanica postavená inde, menežer a jemu priradená loď na prevoz energie stojí pretože AI stanice ju nevie poslať kúpiť energetické články... GRO tejto hry malo byť v obchodovaní a stavaní, ale doteraz neviem v čom je vlastne to GRO Egosoftu.
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Sun, 20. Apr 14, 18:44

Riešia to, čo chce komunita.
Pozri si ENG fóra z času na čas, o čom sa debatuje:
-kapitán má špatný face
-hudba v diaľniciach je nudná
-zvuk vychádzania z diaľnice je moc hlasný
-menu je neprehľadné a príliš zložité (WTF?????????????)

GRO egosoftu je načúvanie komunite, aspoň po release hry

Warus
Posts: 64
Joined: Sun, 8. Dec 13, 22:33

Post by Warus » Sun, 20. Apr 14, 19:30

Peter....veď to máš, s tými obchodnými loďami, ako u nás na Slovensku. Keď šéf alebo nejaký vedúci ľudom nič doslova neprikáže, tak tiež stoja ako "trúdi". Samostatnosť je tadam. Ja som na Slovensku na to zvyknutý...a tak mi to v hre nejako zlé nepríde. :D

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Mon, 21. Apr 14, 10:35

Nehovorím že neurobili alebo nezlepšili nič... Zlepšili toho veľa, od plynulosti hry, hrateľnosť, cez redizajn menu a pod. Nezlepšili ale to podstatné : logiku celej hry. To že EGO načúva komunite je jedná vec ale potom komunita podľa môjho názoru tiež rieši nepodstatu. Kapitán ma špatný face - no bože, aj tak sa ten ksicht vyskytuje na každom druhom. Ono v hre podľa textov čo robím je AI zastúpená iba 16x mimo príbehových postáv. Argon 6x muz a 4x zena, 3x Teladi, 3x Split.
- hudba na dialnici sa dá vypnúť ( ja ju mám vypnutú) a v pozadí mi beži z Bonus cd hudba. 100x lepšie by urobili keby dali skunku Jump ( ja som na to čaro už prišiel s prídavkom) ako riešiť obmenu hudby na dialnici (mali by poriešenú hudbu aj chybovosť dialnic). Ďalej spomínaš zvuk a menu. Sám si v podstate napísal že sú to len dizajnové prvky hry. U mňa je skôr nudné že musím napr. 12 lodiam dávať po tri príkazy na nákup do stavebnej lode, a starať sa pri tom počte kedy niektorá hlási že nemá palivo, a skúmam ktorá to bola a kedy kdesi v logbooku. Dáš jej natankovať a hurá znova jej zopakovať nákup manuálne. Všimol som si že komunita sa zamerala skôr na textúry a pod. hlúposti ala Crysis - tá hra však v jej podstate nieje o kráse textúr a face NPC. Chýba jej herná logika a herný mechanizmus. Škoda, chceli toho viac, vidieť to aj na textoch čo prekladám (niektoré veci v tej hre niesú a možno ich ani nikdy neuvidíme).
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Mon, 21. Apr 14, 18:25

K tomu jumpdrive na Skunkovi, sám som v tom nikdy nevidel problém, lebo 90% času strávim pekne na palube Balora, alebo nejakého transportéru ktorý momentálne potrebujem...

Okrem toho mám mód vďaka ktorému lode patriace hráčovi nespotrebujú žiadne palivo

Warus
Posts: 64
Joined: Sun, 8. Dec 13, 22:33

Post by Warus » Tue, 13. May 14, 22:03

Zdravím kolektív X Rebirth. Ako sa držíme chlapci? Mám jednu otázku....teda viac na Petra ako ostatných :D Peter...pokračuješ v preklade X Rebirth? Pripravuješ modifikáciu na patche 1.3? Ako...nechcem naliehať...len zo zvedavosti ;)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Tue, 13. May 14, 22:58

Áno, robím na tom ( na chvíľu som si musel dať pokoj pretože po večeroch som v snoch nič iné nerobil len lietal) už je toho dosť preložené... aj so Steamom na verziu 1.31. Zatiaľ to nechcem dávať, dovtedy dokedy nepreložím kompletne hlavné postavy dejovej línie. Základ hry je komplet, v pohode sa dá hrať v Slovenčine. Yška je kompletná na 99,8 percent ( najdlhšia časť prekladu cca. 3000 riadkov textu) - môžte sa tešiť na jej hlášky v kampani. REN je tak na 50 a ďalšie NPC - skoro komplet, ostatné sú preložené v základoch. Ostatok okrem Encyklopédie čo je tak na 70 percent je preložené Full.
Nechcem to nejako zakrýknuť, ale EGO sa trochu pochlapilo.... hra je už celkom v podstate hratelná, začína sa mi páčiť, príbehové chyby ešte neodladili do dokonalosti, ale vylepšili obchod, stavanie lodí, staníc. Je to ešte trochu kostrbatá hra, ale "neodporúčam" ju nekúpiť. Samozrejme kto chce. Mne sa začína páčiť.
Tak je tam: http://www.nexusmods.com/xrebirth/mods/370
0.7b na patch 1.31
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Wed, 14. May 14, 12:21

A najnovšiu beta verziu ste hrali? To je ako nová hra omg.
Fakt, brutálne zmeny. Komu sa doteraz nepáčilo, teraz sa už musí.

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Wed, 14. May 14, 17:11

Ktorú betu myslíš, pretože nedávam zakaždým patch aby som potom nemal bordel v prekladoch, lebo musím zakaždým rozbaľovať celú hru. Držím sa skôr celých čísel.
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Wed, 14. May 14, 17:29

Ešte jedná vec, ty chodíš pravidelne na anglické stránky, ja po anglicky viem čiastočne preto prekladám z ruštiny a nemčiny. Skús tam dať návrh aby opravili výjazd nových lodí z dokov a aby boli hneď natankované, pretože neviem prečo v pred-verziách to fungovalo v pohode, teraz tam stoja ako trúdi dovtedy kým neopustíš systém, ďalšia vec: reakcia na príkazy je pomalá, dokedy sa rozhýbu tak s pánom bohom..., tankovanie nech dajú do automatu ( ak palivo dochádza nech loď ide aut. sama) potom nech dá hlášku na potvrdenie či tankovať má alebo to zamietnem. Je hlúpo poriešené ak jej zadám 3 cesty a ona po prvej zahlási nemá palivo na skok, musím zrušiť plány a dať jej natankovať, a odznova definovať čo ani boh napamätá, načo som ju poslal. Plán cesty by sa nemusel krížiť s tankovaním. Sú to len systematické návrhy, ale si myslím že by hru spríjemnili a odladili. Bolo by viac tých drobností, toto by na začiatok stačilo. Proste upraviť mechaniku hry.
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Wed, 14. May 14, 18:04

http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... earchtext=

Bez rozmýšľania stiahni tento mód.


A k tej novej bete, tu je changelog:

Originally posted by Egosoft:
Release Notes

• Localisations for texts that are new in 2.0 are not yet included.

Update 2.00 RC5 (183266)

• New Feature: Three new gamestarts, each with a new cockpit configuration.
• New Feature: Rebalanced combat with three difficulty settings.
• New Feature: Additional commands for your ships.
• New Feature: Autopilot can fly your ship while you are busy.
• New Feature: All new highway flight model.
• New Feature: Most tasks can now be performed without landing on stations.
• New Feature: Full screen HUD detail monitor option.
• New Feature: Clicks on event monitor now open relevant menus.
• New Feature: Map/radar on event monitor.
• New Feature: New ships in Omicron Lyrae.
• New Feature: Huge new Xenon ship.
• New Feature: Four new missile types.
• New Feature: Improved graphics for an even more beautiful universe.
• New Feature: New graphics options and presets.
• New Feature: New start menu scene.
• New Feature: New Steam achievements.
• Added support for up to 8 input devices (now even your pet octopus can get the most from the game).
• Added option to buy replacement player ship cockpit layout from certain traders.
• Added shield damage for collisions.
• Improved responsiveness of main menu and dialogs.
• Improved event monitor with more space for important information.
• Improved positioning of interface elements in first person mode.
• Fixed gamepad mode switching on when axis has non-zero value while at rest.
• Fixed problem with wrecked state of ship/station surface elements not always being loaded from savegames correctly.
• Fixed collectable objects not showing a target element.
• Fixed gates not showing a target element.
• Fixed info points not being displayed at drone launch pads.
• Fixed cases where clicking on larger targets didn't work.
• Fixed rare instance of mission objective bar being stuck on screen.
• Fixed text field not being reset when closing and reopening trade menu.
• Fixed problems with overlapping/truncated text on first person event monitor.
• Fixed cases resulting in jumping target elements.
• Fixed incorrect text in certain conversations.
• Fixed icon size in licence encyclopedia entry.
• Fixed distance sorting in trade menu.
• Fixed capital ships becoming invisible when boosting while player is close.
• Fixed several other causes of occasional crashes.
• Various optimisations resulting in small performance improvements.

Note: If a problem is not listed as fixed above then it is probably not being addressed in this patch, but may be planned for a future one.

Known Issues

Please do not report things that are listed in the documentation as known issues.

• When loading a savegame where the autopilot was active, steering and crosshair may be inactive when autopilot is disengaged (workaround: open and close a menu such as the map).
• Transport drones sometimes take time to reach target (workaround: just wait).
• Autopilot flight over surface of large objects can be erratic (workaround: disable autopilot).
• Autopilot flight while in the flight influence area of large ships can be jumpy (workaround: disable autopilot).
• Autopilot following jumping ship can take you to strange places (workaround: disable autopilot).
• Autopilot following ship into highway doesn't work until ship leaves highway (workaround: disable autopilot or wait).
• Using Alt-Tab during fullscreen video playback will cause video/sound to get out of sync (workaround: press Esc to skip video).

Acknowledgements

Thanks to Jonathan "MAD Joker" Ziller whose NESA mod was a major source of inspiration for our version of the functionality to allow most tasks to be performed without landing on stations.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”