X3 TC: Komplexy - rady a tipy

Moderator: DJ Die

lubanus
Posts: 23
Joined: Tue, 10. Mar 09, 22:50
x3tc

Post by lubanus » Sun, 11. Apr 10, 02:38

[quote="willypokorny"]Tak jsem sice po krátké době od zmínění zde dočasně :P dostavěl svůj v tomto životě :) zatím první komplex:

Ore Belt

5x Solar Power Plant XL
5x Cattle Ranch L
5x Cahoona Bakery L
5x Crystal Fab L
5x Wheat Farm L
10x Ore Mine L
10x Silicon Mine L
5x Rimes Fact L

ADDON 1:
+ 5x Mosquito Missile Factory
+ 5x Impulse Ray Emitter Forge

Teoretická výnosnost/hod je +- 1,5 mil. - 2 mil. Cr

Cenu jsem si nezapisoval, odhaduju něco kolem 25 - 30 mil. Cr, ale přesně nevím.

Zatím je hlavně na IRE a Mosquito, Firefly a 1MJ Shield, ale kupujou mi i rudu atd. Až si vydělám víc kreditů plánuju dostavby o fabriky na PAC, HEPT a PRG, fabriky na MD a munici atd., továrny na střely a hlavně fabriky na štíty. Jenže teď na to ještě nemám

Podoba před dodáním posledních fabrik na zbraně a střely a i zatím konečnou podobu naleznete [url=http://img59.imageshack.us/i/x3screen00020i.png/]zde[/url]

ADDON 2:

+ 5x Firefly Missile Factory
+ 5x Shield Production Facility 1MJ

PS: opravdu NECHÁPU, jak někdo může považovat nějaký komplex za "dostavěný". :P

Teď u to snad bude fungovat správně :)[/quote]


:lol: myslím že nebude,protože na jednu solárku velikosti XL budeš potřebovat 603 crystalů/hod, a jeden Crystal fab jich za hodinu udělá max 300 :-))) doporučuji aby sis našel java program XADRIAN - ten umožnuje kalkulace komplexů bez zdlouhavého počítání a stavění metodou pokud omyl:-)))

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Sun, 11. Apr 10, 08:47

tak já měl na mysli ten odkaz a navíc už jsem říkal že mě ten komplex trochu vyždímal, ale dík za tip. Stejně už plánuju další dostavby o doly na křemík, takže k tomu přidám i továrny krystaly, ačkoli nemůžu říct, že o e. celly mám nouzi :P

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Mon, 12. Apr 10, 11:24

Někdo tu psal, proč nikdo nestaví komplexy na zbraně. Měl jsem na CIG, FAA, PPC, IC, HEPT, měl jsem i na 2GJ štíty a laserový věže, ceny několik tisíc pod průměrem a nikdo je nikdy nekoupil...proto :P
lubanus wrote:PS: opravdu NECHÁPU, jak někdo může považovat nějaký komplex za "dostavěný". :P
To je přeci jednoduchý. Nejdřív si zvolím, co chci vyrábět a v jakým množství, pak postavím komplex. Když chci vyrábět něco jinýho, proč to patlat k tomu starýmu, když můžu postavit jinej :) Navíc jakmile začneš k něčemu přidávat další továrny, změní se požadavky na energii a jídlo, takže musíš přidat další a další továrny a nakonec ti nebudou stačit asteroidy, takže budeš rudu nebo křemík dovážet a to je už na prd.

Jo a nepíšu sem jen tak zbytečně, jdu vám oznámit :D , že jsem dostavěl ten minikomplex a screeny jsou tu http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 7&start=45
"Hope Dies Last, But It Dies..."

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Mon, 12. Apr 10, 22:58

no tak vtip s komplexy se zbranema tkvy v tom vyrabet zbrane a stity a mit tam nakladak se skokovym pohonem,az naplnis nakladak tak skocis do nejakyho Equip doku,kde to normalne neprodavaji,ale VZDYCKY VSECHNO VYKOUPI.A prodas to rucne.jisty a vysoky prijem. a to za ty 3 min rucniho obchodovani stoji.

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Mon, 12. Apr 10, 23:28

To je právě to, mě to za to nestojí :P
"Hope Dies Last, But It Dies..."

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Tue, 13. Apr 10, 07:14

no par milionu za jeden naklad mi za to stoji
a navic to prodavam u terranu a tim si zvetsuju reputaci-a za to mi to stoji jeste vic.
a kdyz postavim samozasobytelskej komplex,tak se o to nemusim vubec starat

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Thu, 15. Apr 10, 18:32

Mimochodem, me nejak nejde prodat rakety ostatnich ras u Terranskych servisnich doku, ale jde jen to, co tam maji predepsano. Netusite cim to muze byt?

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Sat, 17. Apr 10, 23:43

to opravdu ne, promiň ;).

Jinak konečně jsem se dokopal ke stavbě dalšího monstra (překlad: komplexu ;)) tentokrát v LooManckStrat's Legacy, na PBE, ISR, 25MJ Shield a MD a munici. Kupuju to u splitů, snad mi to aspoň trochu zvýší reputaci.

takto vypadá:

[ external image ][ external image ][ external image ][ external image ][ external image ][ external image ]

5x Amunition Factory
25x Chelf space Aquarium L
20x Crystal Fab L
5x Ion Shard Railgun Forge
5x Mass Driver Forge
10x Massom Mill L
10x Ore Mine L
5x Pulsed Beam Emitter Forge
25x rastar Refinery L
10x Scruffin Farm L
5x Shield Production Facility 25MJ
20x Silicon Mine L
10x Solar Power Plant XL

Celkem 155 stanic + 154 Complex Construction Kit

Cena celkem 334 807 702 Cr

Teoretická výnostnost/hodina 10 655 706 Cr

EDIT: ten malej čtvereček v rohu je ten komplex :D

Moriak
Posts: 142
Joined: Sat, 17. Jun 06, 12:31
x3tc

Post by Moriak » Sat, 1. May 10, 14:29

Tak idem sa asi pustit do noveho komplexu na tractor beam. Predavat by sa mal dat v kazdom equipment doku, vcetne Terranov. BTW predavat u Terranov je mimo finacii moj hlavny ciel na zlepsenie reputacie.

Bude zlozeny z:

Tractor beam factory 3x
Soyfarm L 2x
Soyery L 2x
SPP L 1x
Silicon Mine L 1x
Ore Mine M 1x
Crystal Fab L 1x

Samozrejme tento komplex je plne samostatny, nepotrebuje ziadne dalsie suroviny. Jeho cena bude 71 595 204 cr a priemerny zarobok na hodinu cca 4 - 6 milionov s obcasnou Setou. Takze skusim a dam vediet :roll:

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Sat, 1. May 10, 20:26

tak podle seznamu stanic sobestacny urcite nebude,pac tam nemas solarni elektrarni.
Imho budes muset dovazet clanky!

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Sat, 1. May 10, 21:17

Vidím tam SPP (Solar power plant) L :twisted:

Jinak nedoporučuju stavět komplex co je na předchozí stránce, ten gigant za 1,3 mld cr. Většinu lodí, co přiletí nakoupit, sejmou Yaki a ani tak jich tam moc nelítá :)
Last edited by ArboriusCZ on Fri, 7. May 10, 09:55, edited 2 times in total.
"Hope Dies Last, But It Dies..."

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Tue, 4. May 10, 07:59

by mě zajímalo kdo by takovou obrovitánskost :) postavil :D

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Tue, 4. May 10, 15:26

Ja uz jen nevim, co bych ke komplexu pripojil. Mam tam sice jen 2x psenici, 1x SPP L, uvazuju o dalsi SPP a krome toho asi taky 2x dobytci farmu a 1x Cahoona. Tohle by snad melo jit, kdyz k tomu dohodim krystalarnu a kremikovy dul, ne?

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Tue, 4. May 10, 16:29

SE6Eň si XADRIAN a nešpekuluj tady :D. Já sem dřív taky špekuloval a teď bez něj ani krok :D ;)

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Wed, 5. May 10, 13:34

lidi,mam Malej problem.mam komplex,kterej funguje uplne sam.chtel jsem k nemu pripojit dalsi moduly na koncove produky(zbrane,stity,...)jenze kdyz to udelam,tak se mi ten komplex totalne rozpoji a uz nejde dat do hromady

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Wed, 5. May 10, 19:46

Xadrian? Co a k cemu mi to bude?

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Thu, 6. May 10, 12:27

je to java program pro výpočet komplexů, ve smyslu "budou mi stačit dvě SPP L, nebo ne?" atd. atd. hodně ti to pomůže zjistit, jaké stanice budeš potřebovat a za kolik, kde je seženeš nejblíž atd.

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Tue, 11. May 10, 17:54

Tak jsem si rozsiril svuj komplex a uz nyni je samozasobitelsky:
Omicron Lyrae:
1x SPP
2x Farma na Delaxianskou psenici (konecne vyrobky)
1x Kremikovy dul
1x Tovarna na krystaly
1x Dobytci farma
1x Masozavod Cahoona
A zatim mi jenom ubylo strasne jiz nakoupenych krystalu a mam skoro 100 000 energetickych clanku :-D, penez pribylo dost malo

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Wed, 12. May 10, 09:20

na psenici moc nevydelas a zbytek se spotrebuje na cyrobu krystalu a ty zase el.clanku.musis k tomu pridat nejakej jinej konecnej produkt.budto zbrane,stity nebo nejakej prumyslovej polotovar

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Wed, 12. May 10, 14:23

můžeš k tomu přidat 2x továrnu na tkaninu rimes, spotřebuje to sice všechnu pšenici, ale je to mnohem lépe placenej produkt.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”