Stock Exchange jak to działa?

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

akusu
Posts: 7
Joined: Tue, 27. Dec 11, 20:49
x4

Stock Exchange jak to działa?

Post by akusu » Tue, 27. Dec 11, 21:03

Witam parę dni temu zacząłem swoja przygodę z X3:AP no i mam problem z STOCK EXCHANGE a dokładniej może mi ktoś wyjaśnić jak to działa?? co i kiedy kupować by mieć zyski?? bo nie za bardzo rozumiem o co w tym chodzi (kupowac/sprzedawac na plusie czy na minusie itp)

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Re: Stock Exchange jak to działa?

Post by bufi » Tue, 27. Dec 11, 21:26

Giełda jak to giełda. Kupujesz tanio, sprzedajesz drogo..

Domyślnie wyświetlanie indexu jest ustawione na kupowanie.
Czyli jak index ma 100, cena najniższa, kupuj ile się da.
Im wyżej, index spada, cena rośnie. Sprzedajesz, jak bedzie zadowalący zysk.

Są trzy poziomy giełdy.

a). lokalna, wpływ na ceny ma ilość towaru dostępnego jak i wymnaganego w danym rejonie. Czyt w sektorach danej rasy. Ceny sie zmieniają w miarę szybko. Używam na lokalnych gieldach metode skalpowania. Szybki zakup, szybka sprzedarz.

b.) gielda akcji Firm, ceny zmieniają dosyć długo i nie zauważyłem aby jakiekolwiek działania w X Świecie miały wpływ na cene. Zasada jak poprzednio, jak jest 100-99 kupujesz ile wlezie i czekasz aż index wzrośnie.
Nie przejmuj się, że to tak długo będzie trwało, predzej czy później cena wzrośnie. Ja to nazywam inwestycje średnioterminowe.

c.) gielda akcji Korporacji. Bardzo słaba płynność indexu. Ceny dośyć wysokie i na zarobek czeka się długo. Ciezko trafić na odpowiedni moment
na zakup akcji. Są też doniesienia o spadku/wzroście cen akcji jeśli coś
się dzieje ważnego wokól głownych siedzib korporacyjnych. Np Terracorp w HoL. Mazywam to akcjami długoterminowymi. Inwestycja duża, lekki dreszczyk emocji przy zmianach cen ale też profity znacznie większe.

Później sam odkryjesz jak manipulowac cenami na rynku.

P.

akusu
Posts: 7
Joined: Tue, 27. Dec 11, 20:49
x4

Post by akusu » Wed, 28. Dec 11, 00:57

Dziekuje :) Wlasnie oto mi chodzilo Pozdrawiam

Return to “Polskie / Polish X-Forum”