[X3 AP] Najlepszy statek

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
CarlosUE
Posts: 3
Joined: Sat, 22. Aug 09, 23:13
x3tc

[X3 AP] Najlepszy statek

Post by CarlosUE » Fri, 5. Dec 14, 10:28

Witam,

Założyłem nowy wątek, bo nie wiedziałem gdzie to napisać, zobaczymy czy dobrze :)

Moje pytanie jest następujące czy w Albion Prelude nadal Hyperion jest najlepszym statkiem?

Wiem, że to subiektywne bo każdy lata czym lubi ale Hyperion miał super stosunek prędkości do osłon 5x200 no i to uzbrojenie :wink:

Dawno nie grałem w X3 miałem ze 2 lata przerwy, niedawno w przecenie na steam kupiłem Albion Prelude za 21pln jak na taką grę to jak za darmo :) i wczoraj zacząłem grać. Wcześniej grałem w TC czysty bez modów i innych dziwnych rzeczy i pamiętam, że bardzo się męczyłem by Hyperiona przejąć, ile tą gre wykląłem tylko moja żona wie :roll: a ona darła się na mnie po co gram jak mnie to wkurza :D ale duma jak go zdobyłem była ogromna. Teram mam synka i nie mam czasu by tyle grać, więc wole od razu wiedzieć gdzie szukać czegoś dobrego.

PS: proszę pisać bez modyfikacji, bo i tak nie dam rady chyba ich zainstalować cud, że mapę skorpa zainstalowałem i działa :D

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Re: [X3 AP] Najlepszy statek

Post by bufi » Fri, 5. Dec 14, 10:58

hej, Hyperion nadal zdaje sie jest w grze. Poza TC go nie mialem i nie wiem czy czasem parametry nie zostaly zmienione.(byc moze na gorsze).

Tak czy siak, od TC w AP sie sporo zmienilo i doszlo sporo nowych statkow. Wiec Hyp w tej chwili nie jest najlepszym statkiem. Przede wszystkim doszlo
kilka klas nowych typow statkow. A jak dla mnie najciekawszym jest M7C(Small carriers). Jest to przerobiona wersja M7 fregata, zmiksowana z M1(lotniskowiec). Czyli parametry fregaty z mozliwoscia dokowania do niego mniejszych statkow. Ja osobiscie duzo czasu spedzilem w M7C Ariadne.
Poza tym, ze mozesz do niego zadokowac ok 24 stakow klasy M5:M3+
do tego mozesz zadokowac sie jednym statkiem TS lub TP. Idealny np. do wypraw skokiem rozproszonym i szukania Arana.
Z pewnoscia znajdziesz cos dla siebie.

Tu masz ogolny spis klas: http://roguey.co.uk/x3ap/help/classes.php

Parametry wszystkich statkow: http://roguey.co.uk/x3ap/ships/

Aha, mowa caly czas oczywiscie o grze bez zadnych modow.

P.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Re: [X3 AP] Najlepszy statek

Post by klarix » Fri, 5. Dec 14, 16:10

bufi wrote:hej, Hyperion nadal zdaje sie jest w grze. Poza TC go nie mialem i nie wiem czy czasem parametry nie zostaly zmienione.(byc moze na gorsze).
Parametry zostały zmienione na gorsze, ale nadal nie jest zły. Dla mnie jednak najlepszym statkiem w AP był Amun (M3, nagroda za zakończenie głównego wątku).

klarix

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Fri, 5. Dec 14, 19:02

Nie ma różnicy między Hyperionem w TC, a Hyperionem w AP. Po za wartością kadłuba, ale w AP wszystkie statki mają proporcjonalnie podniesione mnożniki kadłuba. Zmiana ta miała na celu wydłużenie walk w AP. Hyperion jest też w AP dostępny w stoczniach, w TC można go było zdobyć tylko abordażem lub jako nagrodę w fabule na jednej opcji startowej.

Tu są do wglądu parametry statku w AP : http://roguey.co.uk/x3ap/ships/ship-329/
A tu w TC : http://roguey.co.uk/x3tc/ships/ship-329/

Hyperion, dzięki swoim unikatowym parametrom:
Silne osłony
Możliwość przenoszenia dwóch statków (max M3)
Duża ładownia o rozmiarze kontenerów XL
Duży generator energii dla broni
Wieżyczki uzbrojenia
Możliwość dokowania do wszystkich stacji
jest nie tylko najlepszym statkiem w swojej klasie (M6), ale również dzięki wielozadaniowości najlepszym statkiem osobistym gracza. Sprawdza się zarówno w handlu (ładownia mogąca pomieścić sporą ilość każdego towaru) jak i w walce. Szeroki wachlarz uzbrojenia jakie możemy zainstalować zarówno w dziale głównym, jak i w czterech wieżyczkach, wraz z dużym generatorem energii dla broni i Sporymi osłonami gwarantuje, że nawet mało doświadczony pilot może czuć się w nim bezpiecznie w starciu zarówno z myśliwcami jak i statkami tej samej klasy co Hyperion. Natomiast bardziej doświadczony, może spokojnie atakować statki o klasę większe.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Sat, 6. Dec 14, 11:47

Nie wiem, skąd Ty masz te informacje (mam uczucie, że gdzieś odpisałeś), ale w mojej grze X3:AP nie można kupić Hyperiona w stoczniach.
A czy to najlepszy statek, to każdy może sam osądzić, jak pozna wszystkie inne. Moim zdaniem już Springblossom jest lepszy. Ale każdy ma swoje upodobania.

klarix

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sat, 6. Dec 14, 14:25

klarix wrote:Nie wiem, skąd Ty masz te informacje (mam uczucie, że gdzieś odpisałeś), ale w mojej grze X3:AP nie można kupić Hyperiona w stoczniach.
Tak, masz rację, pomyliłem się. W częste AP grałem ostatnio trzy lata temu, po wydaniu go. Skleroza juz tak jest u mnie posuniętą, że zapomnialem iż sam napisałem kod MD (dostępny do tej pory na Mamucie) dodający do stoczni, wszystkie statki jakich nie można kupić, w tym również Hyperiona.
klarix wrote: A czy to najlepszy statek, to każdy może sam osądzić, jak pozna wszystkie inne. Moim zdaniem już Springblossom jest lepszy. Ale każdy ma swoje upodobania.
Springblossom jest na pewno szybszy od Hypcia, ale to nie znaczy że lepszy. Szybkość ma znaczenie dla tych co wolą uciekać niż walczyć. W walce, jego szybkość bardziej przeszkadza niż pomaga. Zanim zdażysz oddać salwę do celu, jest on już daleko za takimi plecami. A gdy zwolnisz, to wróg szybko przypomniał ci, że więcej osłon i dwukrotnie mocniejszy kadłub Hyperiona ma spore znaczenie.
Ale jak piszesz, każdy ma swoje preferencje co do ulubionego statku.
Jak pisalem wcześniej, Hyperion jest statkiem wielozadaniowym i to plasuje go na pierwszym miejscu listy najlepszych statków.
Gdyby w X-Rebirth był Hyperion Skunk, zamiast Albion Skunk, przesiadka do X-R byłaby na pewno dla wielu mniej bolesna.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sat, 6. Dec 14, 14:26

klarix wrote:Nie wiem, skąd Ty masz te informacje (mam uczucie, że gdzieś odpisałeś), ale w mojej grze X3:AP nie można kupić Hyperiona w stoczniach.
Tak, masz rację, pomyliłem się. W częste AP grałem ostatnio trzy lata temu, po wydaniu go. Skleroza juz tak jest u mnie posuniętą, że zapomnialem iż sam napisałem kod MD (dostępny do tej pory na Mamucie) dodający do stoczni, wszystkie statki jakich nie można kupić, w tym również Hyperiona.
klarix wrote: A czy to najlepszy statek, to każdy może sam osądzić, jak pozna wszystkie inne. Moim zdaniem już Springblossom jest lepszy. Ale każdy ma swoje upodobania.
Springblossom jest na pewno szybszy od Hypcia, ale to nie znaczy że lepszy. Szybkość ma znaczenie dla tych co wolą uciekać niż walczyć. W walce, jego szybkość bardziej przeszkadza niż pomaga. Zanim zdażysz oddać salwę do celu, jest on już daleko za takimi plecami. A gdy zwolnisz, to wróg szybko przypomniał ci, że więcej osłon i dwukrotnie mocniejszy kadłub Hyperiona ma spore znaczenie.
Ale jak piszesz, każdy ma swoje preferencje co do ulubionego statku.
Jak pisalem wcześniej, Hyperion jest statkiem wielozadaniowym i to plasuje go na pierwszym miejscu listy najlepszych statków.
Gdyby w X-Rebirth był Hyperion Skunk, zamiast Albion Skunk, przesiadka do X-R byłaby na pewno dla wielu mniej bolesna.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”