X3 Reunion Xtended Mod jak pozbyć się widoku kadłuba

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply

Czy grasz w w X3 w 3D ?

Nie gram w żadne gry 3D
4
57%
Nie gram w X3 3D
2
29%
Gram - 3D pasywne
1
14%
Gram - 3D aktywne
0
No votes
 
Total votes: 7

Khorn4
Posts: 3
Joined: Sat, 11. Sep 04, 22:34
xr

X3 Reunion Xtended Mod jak pozbyć się widoku kadłuba

Post by Khorn4 » Mon, 2. Mar 15, 10:49

Witam!
Obserwuję to forum od dawna. Muszę przyznać tylko jedno - "Respect........"
Po niektórych wypowiedziach i znajomości tematu wygląda jakby niektórzy z Was tam byli naprawdę ;)

Mam prośbę :
Chciałem pograć sobie w X3 Reunion z XTM ale w 3D.
Wszystko pięknie wygląda ale w niektórych statkach, strasznie wystaje ten "nos" do przodu, przy widoku z kabiny. W 2D to kompletnie nie przeszkadza ale w 3D rozwala całą zabawę. Bo wyobraźcie sobie, wystający do przodu fragment kadłuba Starbusta, który jest większy niż kompleks przemysłowy ;)
Może ktoś zna metodę, jak się tego pozbyć ?
Dziękuję za ew. pomoc.
Zapraszam do ankiety

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Mon, 2. Mar 15, 19:42

Pierwszy post po 10 latach na forum, to dopiero respect ;)

Co do pytania, to chyba 'nosów' w grze nie znikniesz. Mozesz probowac instalowac jakies
mody na kokpity, ale wszystkie maja chyba te nosy. Przynajmniej tak to widzialem na skrinach.
Taki to juz urok, serii X3.

Polecam przesiąść się na X2 albo X Rebirth.

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 3. Mar 15, 15:19

Oddałem głos w ankiecie jako drugi, kto będzie trzeci? :roll:
Chylę czoła przed wszystkimi, którzy jeszcze tutaj zaglądają :lol:

PS. do mnie technologia 3D w grach jeszcze nie dotarła :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Khorn4
Posts: 3
Joined: Sat, 11. Sep 04, 22:34
xr

Post by Khorn4 » Wed, 4. Mar 15, 01:50

Post jest świeżutki. To ja dawno temu rejestrowałem się na tym forum.
Sam też jestem seniorem. A stereoskopią interesuję się od ponad 30-tu lat.
Przede wszystkim stereoskopią a grami tylko wtedy gdy oprócz tego ,że są dobre to dobrze wyglądają w 3D. W Reunion, niektóre lokacje są niezłe, są takie co zapierają dech a na niektórych po prostu trzeba wyłączać efekt 3D.
Sterowniki tridef udało mi się w miarę skonfigurować tylko do współpracy z Reunion. Nie mam aktywnego 3D. Nie wiem jak sobie dają radę z tym problemem inne sterowniki np.: Nvidii. Dla tego jest ta ankieta ;)
Do serii X mam słabość bo jest piękna i są .... skrypty.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 5. Mar 15, 18:57

Hehe niezly czajnik :D Widzieć wszystko co się działo na forum, od czasów świetności, "wielkie wietrzenie" po czasy gdzie jest nas +-5. Swoją drogą wpadnij na forum xudb.pl, tam są dyskusje na bieżąco i wciąż sporo sympatyków tytułu.

Dlaczego Reunion? Z tego co kojarzę był tam chyba jeden kokpit mod, w dodatku był niedopracowany i straszył teksturami z X2.
Sięgnij lepiej po Terram Conflict, albo Albiona pod te produkcje jest znacznie szerszy wybór modów z kokpitami.
Osobiście przychylałbym się w kierunku moda XRM - i wybrania, którejś wersji kokpitu zrobionej specjalnie dla moda. Dostajesz super dopracowanego moda, z poprawionym tysiącem aspektów i wieloma nowymi ficzerami mieszczącymi się kanonie i oryginalnej mapie. Po tym modzie nie sięgniesz już po podstawkę.
Dodatkowo zasuplementowałbym to pięknymi tłami w wysokiej rozdzielczości click. W razie czego pytaj...


Inne mody z kokpitami dla TC. DObre do samodzielnej gry z paroma skryptami.
http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=262446
http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=249168
http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=241761

Co do 3D i VR to wiadomo, będzie to kamień milowy w gamingu, aczkolwiek na tę chwile borykamy się ze sprzętem i własnymi ograniczeniami. Za parę lat, gdy Oculus trafi pod strzechy to zacznie się nowy rozdział, nowa jakość gry.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Thu, 5. Mar 15, 20:19

Sorkvild wrote: Za parę lat, gdy Oculus trafi pod strzechy to zacznie się nowy rozdział, nowa jakość gry.
Ostatnio poczytalem sobie o nowych technologiach VR i wychodzi na to, ze
Oculus Rift to bedzie "zabawka dla ubogich" w porownaniu do tego, co szykuje Sony i Microsoft. Szczegolnie ten ostatni... ;)

Hint: Project Morpheus od Sony i HoloLens od MS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 5. Mar 15, 21:24

Czytałem, póki co za wiele nie zaprezentowali. Ale jak to z MS'em bywa, zanim produkt dojrzeje to miną pewnie dwa latka ;)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Khorn4
Posts: 3
Joined: Sat, 11. Sep 04, 22:34
xr

Post by Khorn4 » Fri, 3. Apr 15, 09:44

Dzięki "Sorkvild" za linki, - fajne i wypróbuje ale w 3D raczej wolę bez kokpitu, chociaż w "Elite Dangerous" kokpity prezentują się super w 3D i dają niesamowity nastrój. Przy czym reszta wystroju tej gry, przy serii X wygląda jak wystrój komórki na węgiel.

" Dlaczego Reunion?". Nawet Reunion ma mnóstwo błędów jeśli chodzi o tekstury w 3D ale w kilku lokacjach wygląda to ładnie. Błędy polegają na tym, że gwiazdy które w 2D wyglądają ślicznie w 3D widzimy że jest to sfera której promień wynosi np. 1km czyli przez większość lotu do stacji (które prezentują się wspaniale) widzimy gwiazdy i obrazy mgławic między nami a stacją. Można dołożyć do tego nos "Sprintera" który wystaje nam do przodu na ok 1,5 km :( ..... i mamy "totalną kashanę".

Jeśli zaś chodzi o Oculusa to zamierzam sobie go kupić dla tego że korzysta ze sterowników N-vidi i tridefa a poza tym przyda mi się do zawodowego wykorzystania - symulatory lotu.
Dziękuję za zainteresowanie tematem i życzę Wesołych świąt :D.
P.s - tematu oczywiście nie zamykam- człowiek uczy się całe życie a ja nie jestem wyjątkiem.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”